MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

To był wystrzałowy finał

Maciej Wąsowicz
Dzieciaki z Przedszkola nr 2 w Czeladzi oblegały policyjnego Sznupka (na wszelki wypadek pilnowanego przez funkcjonariusza z krwi i kości).
Dzieciaki z Przedszkola nr 2 w Czeladzi oblegały policyjnego Sznupka (na wszelki wypadek pilnowanego przez funkcjonariusza z krwi i kości).
Policyjny transporter zajeżdża drogę samochodowi przestępców. Z transportera wypada grupa zamaskowanych funkcjonariuszy z Grupy Szybkiego Reagowania. Pasażer samochodu ucieka. Policjanci zaczynają strzelać.

Policyjny transporter zajeżdża drogę samochodowi przestępców. Z transportera wypada grupa zamaskowanych funkcjonariuszy z Grupy Szybkiego Reagowania. Pasażer samochodu ucieka. Policjanci zaczynają strzelać. Wyciągają kierowcę z szoferki i w momencie obezwładniają przestępców. Wszystko wygląda groźnie i dzieje się błyskawicznie.

Taki właśnie, niezwykle realistyczny pokaz przygotowali czeladzcy policjanci, by z wielką pompą zainaugurować finał konkursów "Bezpieczne przedszkole", "Bezpieczna szkoła" i "Bezpieczne gimnazjum".

W wielkim finale akcji, który odbył się w ubiegły piątek na stadionie czeladzkiego MOSiR, wzięło udział około 1000 młodych ludzi objętych programem profilaktycznym.

- Udział w naszych programach biorą dzieci z grup zerowych przedszkoli, uczniowie czwartych klas szkół podstawowych oraz młodzież z pierwszych klas gimnazjalnych - mówi młodszy aspirant Paweł Penszko, asystent samodzielnego stanowiska ds. nieletnich i patologii Komisariatu Policji w Czeladzi.
Statystyki policyjne wskazują, iż program oraz działania profilaktyczne i prewencyjne czeladzkiego komisariatu przy współpracy UM, przynoszą wymierne rezultaty w postaci spadku liczby przestępstw dokonywanych przez nieletnich sprawców.

- Statystyka potwierdza, że liczba przestępstw, których dopuszczają się osoby nieletnie, systematycznie spada. W 2002 roku zarejestrowaliśmy aż 64 osoby nieletnie, które dopuściły się przestępstw. Natomiast w ubiegłym roku było ich już o 20 mniej - informuje Paweł Penszko.

Młodszy aspirant Paweł Penszko wspólnie z funkcjonariuszami Rewiru Dzielnicowych KP w Czeladzi przeprowadzili wiele spotkań z młodzieżą, w trakcie których poruszali problemy bezpieczeństwa, demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich.

Natomiast maluchy z czeladzkich przedszkoli systematycznie odwiedzały tamtejszy komisariat, by zapoznać się z pracą policjantów. Śródroczne spotkania zakończone zostały konkursami sprawdzającymi wiedzę dzieci objętych programem.

- W kategorii szkół podstawowych oraz przedszkoli konkursy kończące programy nie wyłoniły zwycięzców ponieważ wszystkie drużyny wykazały się równym poziomem wiedzy na temat bezpieczeństwa. Wśród drużyn starszych najlepiej wypadła młodzież z Gimnazjum nr 3 - wyjaśnia komisarz Monika Francikowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

W czasie konkursów gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomością podstawowych uregulowań prawnych , ale także i naprawdę wysoką sprawnością fizyczną.

Dzieci z podstawówek i przedszkoli odpowiadały na pytania dotyczące bezpiecznego zachowania w życiu codziennym. Maluchy musiały także poradzić sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto