Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły odśnieżone (prawie) wszystkie

(mano)
Nawet strażak Piotr Niedbał miał problemy z wejściem na dach SP nr 7.  Olgierd Górny
Nawet strażak Piotr Niedbał miał problemy z wejściem na dach SP nr 7. Olgierd Górny
Wczoraj trzyosobowe zespoły przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, straży pożarnej i policji, przeprowadziły kontrole w 11 przedszkolach, 10 szkłach ponadgimnazjalnych, 18 szkołąch podstawowych i ...

Wczoraj trzyosobowe zespoły przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, straży pożarnej i policji, przeprowadziły kontrole w 11 przedszkolach, 10 szkłach ponadgimnazjalnych, 18 szkołąch podstawowych i gimnazjach powiatu.

Nie udało się tylko zajrzeć do gminy Psary, ale prawdopodobnie kontrolujący pojawią się tam dziś. W dwóch przypadkach wydano zalecenie usunięcia śniegu z dachów, bo kolejne opady mogłyby stanowić zagrożenie.

- Do większości szkół i przedszkoli na szczęście nie mieliśmy zastrzeżeń, ale uświadamiamy dyrektorom, że odśnieżać przy takiej aurze, jaką mamy, trzeba systematycznie. Wystarczy kilka dni opadów, a dachy znów zrobią się białe - mówi Dariusz Wdowicki, powiatowy inspektor budowlany.

Przy okazji kontroli okazało się, że nie wszystkie dachy można sprawdzić bez problemu.

Tak na przykład było w przypadku Przedszkola nr 5 w Czeladzi (trzeba było skorzystać z pomocy konserwatora). Na szczęście dach był właściwie czarny, a śniegu najwyżej na dwa centymetry.

Nieprzewidziana sytuacja zdarzyła się także w Szkole Podstawowej nr 7 (także Czeladź). W głównym budynku, gdzie uczą się starsze klasy, problemu nie było. Natomiast w budynku mniejszym były części dachu, na których zalegała bardzo gruba warstwa śniegu. Okazało się jednak, że na dach nie można wejść z środka budynku, a drabina nie wyglądała na zbyt solidną.

- Na szczęście dyrekcja zadziałała bardzo szybko, sprowadzając pracowników Zakładu Budynków Komunalnych i kiedy przyjechaliśmy tam jeszcze raz, problemu już nie było - powiedział inspektor Wdowicki.

Kolejne kontrole będą niebawem. Tym razem będą dotyczyły wyjść ewakuacyjnych.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto