Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto teatru

TOMASZ ZABOROWICZ
Przedstawienie "Kokoszki Smakoszki" zdobyło pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 7-10 lat.
Przedstawienie "Kokoszki Smakoszki" zdobyło pierwsze miejsce w kategorii wiekowej 7-10 lat.
W Spotkaniach z Melpomeną, które odbywały się w Teatrze Dzieci Zagłębia, wzięło udział 47 zespołów teatralnych z całego prawie województwa śląskiego. Przez cztery dni na scenie prezentowali się młodzi artyści w trzech ...

W Spotkaniach z Melpomeną, które odbywały się w Teatrze Dzieci Zagłębia, wzięło udział 47 zespołów teatralnych z całego prawie województwa śląskiego. Przez cztery dni na scenie prezentowali się młodzi artyści w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-14 lat i starsi.

- Niby wszystko było jasne, nie pierwszy raz to robili, a mimo to wychodzili mi dzisiaj ze światła - denerwował się Andrzej Ciszewski po prezentacji swoich podopiecznych. Niesłusznie zresztą, jego ekipa (dwa spektakle) zdobyła najwięcej nagród.

Spotkania z Melpomeną przyciągają coraz więcej zespołów teatralnych nie tylko z Zagłębia, ale także z dalszych zakątków województwa.

- Było nam bardzo trudno dokonać wyboru zwycięzców, spośród oglądanych zespołów - mówi Elżbieta Gwiazda, przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Będzinie, przewodnicząca Jury. - Niemal wszystkie przedstawienia stały na wysokim poziomie.

Poza Elżbietą Gwiazdą w skład komisji oceniającej przedstawienia wchodziły Barbara Stelmach z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu UM oraz Gabriela Lamża z Towarzystwa Kultury Teatralnej w Będzinie.

Ponieważ zespołów i kategorii było wiele, sporo też było nagród. Małe opóźnienie w przyznaniu nagród spowodowane było koniecznością uzgodnienia protokołu jurorów i wypisania dyplomów dla nagrodzonych.

Główna nagroda, czyli Grand Prix III Spotkań z Melpomeną, przypadła Teatrowi Poszukiwań Twórczych "Dytyramb" z Miejskiego Domu Kultury w Mysłowicach, za spektakl ",Tragarze Marzeń". Opiekunem spektaklu jest Piotr Mały. Dostali lalkę-arlekina z plakietką informującą o zdobyciu głównej nagrody, a praktycznym dodatkiem do niej stała się Nagroda Prezydenta Miasta Będzina w postaci wyjazdu zespołu na spektakl do jednego z krakowskich teatrów.

W kategorii 7-10 lat wygrał zespół teatralny klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie, działający pod opieką Renaty Olender, za przedstawienie "Kokoszka Smakoszka".
Drugie miejsce przypadło zespołowi teatrzyku świetlicowego Dąbrowskiego Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie (opiekunki Wanda Król i Iwona Studzińska) za przedstawienie ,Kozucha Kłamczucha". Na trzecim miejscu uplasował się Teatrzyk Jesienny z SP nr 1 w Sosnowcu (opiekunki Jadwiga Marzec i Dorota Pawlikowska).

W kategorii wiekowej 11-14 lat pierwsze miejsce przypadło zespołowi teatralnemu z Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej za przedstawienie "Supełek" (opiekun Maria Kopczok). Drugie miejsce zdobyły: spektakl Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (pod opieką Małgorzaty Fijołek) za przedstawienie "Bambuko, czyli skandal w krainie gier" i Zespół Teatralny "Czary Mary(si)" z SP nr 6 w Będzinie za przedstawienie "Zaginikus" (opiekunki Małgorzata Chojnacka i Joanna Sączewska). Trzecia nagroda przypadła zespołowi "Pacynek" z SP nr 3 w Będzinie za "Dwie siostry" (pod opieką Andrzeja Ciszewskiego).

W kategorii wiekowej powyżej 14 lat zwyciężył zespół "Pan Tarey" z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Będzinie za przedstawienie "Bladi Drzon" (powstałe także pod opieką Andrzeja Ciszewskiego). Drugie miejsce przypadło przedstawieniu "Zamkowe igrce" z MZS nr 1 w Będzinie za widowisko "Niebieski ptak" (przygotowane przez Teresę Gurdziel). Spektakl ten otrzymał także specjalną Nagrodę Dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia za spektakl według scenariusza Jana Dormana. Także drugie miejsce przypadło zespołowi Teatr bez nazwy z VII LO w Dąbrowie Górniczej za przedstawienie "Wdowy" (opiekunki Olga Łakomik i Monika Sokołowska). Trzecie miejsce przyznano Teatrowi Nikłego Aplauzu za przedstawienie "Ziarnko granatu - hymn o Demeter i Persefonie".

Organizatorami przeglądu były Ośrodek Kultury w Będzinie, Wydział Promocji i Sportu oraz Wydział Edukacji UM, Towarzystwo Kultury Teatralnej, Miejski Zespół Szkół nr 1, a także będziński Teatr Dzieci Zagłębia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto