Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie. Podziękowania za codzienne zaangażowanie w pracę

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
tegoroczne święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
tegoroczne święto Służby Cywilnej w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KPP Będzin
Święto Służby Cywilnej na stałe wpisało się do kalendarza imprez i uroczystości obchodzonych w Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie. Kierownictwo będzińskiej komendy oraz podległych komisariatów spotkało się z zatrudnionymi w będzińskim garnizonie pracownikami cywilnymi policji, by podziękować im za sumienność i rzetelność, oraz zaangażowanie w codzienną pracę. Specjalne życzenia dla pracowników cywilnych złożył komendant powiatowy policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek oraz starosta będziński Sebastian Szaleniec.

Ustawa o służbie państwowej weszła w życie 17 lutego 1922 roku i obowiązywała aż do wybuchu wojny, a potem jeszcze przez 30 lat w powojennej Polsce. W 1974 roku została zniesiona przez znowelizowany kodeks pracy. Po przełomie 1989 roku powstawały różne koncepcje nowoczesnej służby cywilnej, wreszcie w lipcu 1996 roku przyjęta została nowa ustawa. Została ona zmieniona w marcu 2009 roku i obowiązuje do dzisiaj. W policji święto służby cywilnej jest obchodzone od 2009 roku.

W województwie śląskim policyjne szeregi zasila także 1230 członków korpusu służby cywilnej i 945 pracowników cywilnych. Najwięcej z nich pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Natomiast w samej Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie możemy liczyć na 45 osób. Są oni zatrudniani na różnych stanowiskach pracy, w wielu dziedzinach. To właśnie pracownicy policji, obok policjantek i policjantów, mają istotny wkład we właściwe i prawidłowe funkcjonowanie tej formacji.

Każdego dnia z dużym zaangażowaniem i poświęceniem wykonują swoje obowiązki. Wykonują swoją pracę na różnych stanowiskach i różnych pionach i ciężko sobie wyobrazić bez nich funkcjonowanie poszczególnych jednostek. W korpusie pracowników cywilnych policji znajdują się między innymi sekretarki, pracownice kadr, informatyki i łączności, finansów i zaopatrzenia, a także sprzątaczki oraz konserwatorzy.

Za ich sumienną pracę otrzymali słowa uznania od kierownictwa będzińskiej komendy. W imieniu wszystkich mundurowych komendant powiatowy policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek podziękował wszystkim pracownikom cywilnym za rzetelność i zaangażowanie w codzienną pracę, która jest nieoceniona. Specjalne życzenia oraz upominki dla pracowników cywilnych przekazał także obecny na uroczystościach starosta będziński Sebastian Szaleniec.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto