Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stypendia sportowe trafiły do wyróżniających się mieszkańców gminy Psary. W tym roku nagrodzonych zostało 29 osób

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Stypendia sportowe trafiły do mieszkańców gminy Psary 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Stypendia sportowe trafiły do mieszkańców gminy Psary Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UG Psary
Stypendia sportowe wójta gminy Psary trafiły do 29 mieszkańców. Wręczone zostały w uznaniu za szczególne osiągnięcia, zdobyte w 2023 roku. Uroczystość odbyła się w Ośrodku Kultury w Preczowie.

Stypendia Wójta Gminy Psary to wyróżnienia dla utalentowanych sportowców, którzy reprezentują gminę w różnych dyscyplinach sportowych. W tym roku nagrodzonych zostało przez wójta Tomasza Sadłonia 29 mieszkańców z największymi osiągnięciami.

Wśród laureatów znaleźli się:

Edyta Wacławczyk
reprezentując zespół MKS COPCO Imielin w rozgrywkach 2 ligi siatkówki kobiet Polskiego Związku Piłki Siatkowej w sezonie 2022/2023, wywalczyła awans do 1 ligi siatkówki kobiet Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Stanisław Sypion
w roku 2023 zdobył I miejsce w I rundzie Pucharu Europy U18 w Catez na Słowenii, II miejsce w III rundzie Pucharu Polski juniorów młodszych w Dąbrowie Tarnowskiej, II miejsce w 18 Międzynarodowym Memoriale im. M. Nowakowskiego w Warszawie, III miejsce w II rundzie Pucharu Polski juniorów młodszych w Nowej Rudzie oraz I miejsce zespołowo w I rundzie drużynowych Mistrzostw Polski w Bytomiu.

Emma Skrobek w 2023 roku zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Gimnastyki Artystycznej Złota Jesień w Siechnicach, III miejsce w kategorii 2016 C w V Ogólnopolskim Turnieju Gimnastyki Artystycznej LELYA CUP 23 w Bielsku-Białej, II miejsce w kategorii 2016 C w II Ogólnopolskim Turnieju Gimnastyki Artystycznej Energia Birthday Cup w Imielinie oraz II miejsce w Silesian Challenge w kategorii wiekowej pierwszy krok w Gimnastyce Artystycznej.

Krzysztof Radziszewski w roku 2023 zdobył II miejsce w konkurencji KL J – 63 kg w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu w Będzinie.

Jan Stencel w 2023 roku zdobył I miejsce w kategorii junior max w 4 rundzie Rotax Max Challenge Poland w Poznaniu, III miejsce w kategorii junior max w 3 rundzie Rotax Max Challenge Poland w Bydgoszczy, III miejsce w kategorii junior max w 7 rundzie Rotax Max Challenge Poland w Zielonej Górze, III miejsce w kategorii junior max w klasyfikacji generalnej Rotax Max Challenge Poland 2023, a także został powołany do kadry narodowej – junior w sporcie kartingowym na 2024 rok.

Amelia Bogacz
w roku 2023 zdobyła III miejsce w konkurencji light contact kadet starszy - 65 kg podczas Piaseczno Open w Piasecznie, II miejsce w konkurencji light contact kadet starszy - 65 kg oraz II miejsce w konkurencji kick light kadet starszy - 65 kg podczas Moravia Open 2023 w Ostrawie, II miejsce w konkurencji full contact junior młodszy - 60 kg w Mistrzostwach Ziem Zachodnich w Kickboxingu w Lesznie, III miejsce w konkurencji light contact kadet starszy - 65 kg, III miejsce w konkurencji kick light kadet starszy - 65 kg oraz III miejsce w konkurencji kick light kadet starszy - 60 kg w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu w Będzinie.

Wiktor Majchrowski w roku 2023 zdobył I miejsce w kategorii Supersport 300 w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji, II miejsce w kategorii Supersport 300 w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, II miejsce w kategorii Supersport 300 w Międzynarodowych Mistrzostwach Europy Alpe Adria.

Zuzanna Zapora
w roku 2023 zdobyła II miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 47 kg i III miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 42 kg podczas Piaseczno Open w Piasecznie, I miejsce w konkurencji kick light kadet młodszy - 42 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Będzinie, I miejsce w konkurencji light contact kadet młodszy - 42 kg i I miejsce w konkurencji kick light kadet młodszy - 42 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu „Jurassic” Warriors w Bałtowie, III miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 42 kg podczas Pucharu Świata w Kickboxingu w Budapeszcie, III miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 42 kg w Mistrzostwach Europy WAKO Dzieci, Kadetów i Juniorów w Stambule, I miejsce w konkurencji light contact kadet młodszy - 42 kg, I miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 42 kg, I miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 47 kg i III miejsce w konkurencji kick light kadet młodszy - 42 kg podczas Moravia Open 2023 w Ostrawie, II miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 42 kg w Grand Prix Pointfighting – Otwarty Puchar Polski w Świdniku, I miejsce w konkurencji kick light kadet młodszy - 46 kg, I miejsce w konkurencji kick light kadet młodszy - 42 kg, I miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 47 kg, II miejsce w konkurencji light contact kadet młodszy - 46 kg oraz II miejsce w konkurencji pointfighting kadet młodszy - 42 kg w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu w Będzinie.

Nina Zapora
w roku 2023 zdobyła III miejsce w konkurencji light contact kadet starszy - 46 kg i III miejsce w konkurencji pointfighting kadet starszy - 46 kg podczas Piaseczno Open w Piasecznie, II miejsce w konkurencji pointfighting kadet starszy - 55 kg i II miejsce w konkurencji light contact kadet starszy - 55 kg podczas Moravia Open 2023 w Ostrawie, II miejsce w konkurencji light contact kadet starszy - 50 kg, III miejsce w konkurencji kick light kadet starszy - 50 kg i III miejsce w konkurencji pointfighting kadet starszy - 50 kg w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu w Będzinie.

Beniamin Roś w roku 2023 zdobył II miejsce w klasie OPTIMIST do lat 9 podczas Otwartych Mistrzostw Śląska, I miejsce w klasie OPTIMIST w regatach żeglarskich o Puchar Burmistrza Pszczyny, II miejsce w klasie OPTIMIST w Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Sądeckiej, II miejsce w Południowej Lidze Optimista w sezonie 2023, I miejsce w klasie OPTIMIST w II edycji regat żeglarskich o Puchar Pogorii 1 oraz I miejsce w regatach żeglarskich Inter Puchar Zagłębia 2023 w klasie OPTIMIST.

Lena Krawiec w roku 2023 trenując w Art Academy w Katowicach zdobyła drużynowo I miejsce w II Międzynarodowym Tanecznym Festiwalu Asów, I miejsce na ogólnopolskich zawodach o Puchar Mokotowa w Tańcu Sportowym w Warszawie, I miejsce w ogólnopolskim turnieju tańca „Revolution of Dance” w Żywcu, I miejsce w ogólnopolskich zawodach „Freedom Freestyle Festival” w Węgierskiej Górce oraz I miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym „Talent Show” w Andrychowie.

Jakub Makuła
w roku 2023 zdobył II miejsce w konkurencji 50 m w stylu grzbietowym podczas Ligi Klubów Śląskich w Rybniku, II miejsce w konkurencji 25 m w stylu motylkowym w XIII Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Pawłowicach, I miejsce w konkurencji 25 m w stylu motylkowym oraz 50 m w stylu dowolnym w VIII Integracyjnych Jesiennych Zawodach Pływackich w Woli, I miejsce w konkurencji 100 m w stylu zmiennym oraz I miejsce w konkurencji 50 m w stylu motylkowym w zawodach pływackich w Mikołowie, III miejsce w konkurencji 25 m w stylu grzbietowym oraz III miejsce w konkurencji 25 m w stylu dowolnym w VIII Wiosennych Zawodach Pływackich w Woli.

Maksymilian Gniołczyk w roku 2023 zdobył III miejsce w kategorii solo oraz I miejsce w kategorii duety na Mistrzostwach Świata IDO WORLD BREAKING CUP POLAND w Kielcach, I miejsce na pierwszym przystanku Śląskiej Ligi Breakingu w Myszkowie, II miejsce na drugim przystanku Śląskiej Ligi Breakingu w Sosnowcu, II miejsce w ogólnopolskim turnieju „Burza Stylów” w Mikołowie, III miejsce w ogólnopolskim turnieju Break King w Bielawie, II miejsce na trzecim przystanku Śląskiej Ligi Breakingu w Raciborzu, III miejsce na ogólnopolskim turnieju Break Generation w Chorzowie, I miejsce w ogólnopolskich zawodach Silesia Breaking Battle w Ornontowicach, I miejsce w ogólnej klasyfikacji Śląskiej Ligi Breakingu 2023, II miejsce w kategorii Trick Battle oraz I miejsce w kategorii First Step Tricking na ogólnopolskim turnieju Grand Prix Trick King.

Krzysztof Spadło w roku 2023 zdobył I miejsce w Mistrzostwach Śląska 14. latków w pływaniu w Gliwicach.

Tomasz Śmiłowski w roku 2023 zdobył III miejsce podczas Riders Lodge Pumptrack Race w Bielsku-Białej oraz II miejsce Riders Lodge Pumptrack Race w Istebnej.

Feliks Turaj w roku 2023 zdobył I miejsce w turnieju TK Tennispoint FM Babytenis w Czechach (Frydek-Mistek), dwa I miejsca w dwóch edycjach Turnieju Błonia Sport Headcup w Krakowie, pięciokrotnie zdobył I miejsce w kolejnych edycjach III Pucharu MOSiR Katowice i Młodej GieKSy, wywalczył Puchar Burmistrza Pszczyny w Tenis 10 SCT Babolat Cup 2023 stając na podium w 10 jego odsłonach.

Pola Janik w roku 2023 zdobyła m.in. III miejsce w grze pojedynczej oraz II miejsce w grze podwójnej w Halowym Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U12 GieKSa - MOSiR Katowice Cup, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów U12 w Tychach, I miejsce w grze podwójnej oraz II miejsce w grze pojedynczej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym U12 w Zabrzu, III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów w Zabrzu oraz III miejsce w grze podwójnej w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzaty w Pszczynie.

Marcin Gruszczyński w 2023 roku zdobył III miejsce w kategorii MD 35 w grze podwójnej podczas XI Memoriału Pawła Gasza - Ogólnopolskiego Turnieju Badmintona w Bieruniu, III miejsce w grze podwójnej w kategorii MD – B oraz II miejsce w grze mieszanej w kategorii XD – B w Ogólnopolskim Turnieju Amatorów w Badmintonie w Baranowie, III miejsce w grze podwójnej w kategorii MD 110 oraz III miejsce w grze mieszanej w kategorii mixt 100 w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Badmintona „Deble 100 lat” w Częstochowie.

Agnieszka Gruszczyńska w 2023 roku zdobyła III miejsce w grze podwójnej w kategorii MD – B oraz II miejsce w grze mieszanej w kategorii XD – B w Ogólnopolskim Turnieju Amatorów w Badmintonie w Baranowie oraz III miejsce w grze mieszanej w kategorii mixt 100 w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Badmintona „Deble 100 lat” w Częstochowie.

Pola Kubień w roku 2023 zdobyła III miejsce w kategorii 13 lat na 100 m w stylu klasycznym oraz III miejsce w kategorii 13 lat na 50 m w stylu klasycznym w VII Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa, II miejsce w roczniku 2010 na 100 m stylem klasycznym w zawodach pływackich w Mikołowie, a także została powołana do kadry wojewódzkiej młodzika.

Maria Herman w 2023 r. zdobyła III miejsce w kategorii krasnale w Ogólnopolskim Turnieju Wspinaczkowym Solna Ściana 2023.

Mariusz Maczuga w roku 2023 zdobył II miejsce w grze podwójnej w kategorii 50+ oraz II miejsce w grze pojedynczej w kategorii 55+ w Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Seniorów w Solcu Kujawskim.

Kamila Maziarz w 2023 roku zdobyła I miejsce w otwartych mistrzostwach LOK Pyskowice, I miejsce w XI Ogólnopolskich Regatach Kacper Sailor Poraj, I miejsce w 29 Pucharze Beskidów Interpuchar Zarzecze, Mistrzostwa Śląska, III miejsce w Pucharze Ziemi Sądeckiej Znamirowice, I miejsce w otwartych zespołowych mistrzostwach Małopolski oraz I miejsce w V Dzierżno Cup Rzeczyce.

Julia Maziarz
w 2023 roku zdobyła II miejsce w Pucharze TS Kuźnia Rybnik ILCA 6, III miejsce w otwartych mistrzostwach LOK Pyskowice ILCA 6, III miejsce w Pucharze Polski Centralnej 2023 im. trenera Wiesława Kopra ILCA 4, III miejsce w Pucharze Nysy ILCA 6, III miejsce w XI Ogólnopolskich Regatach Kacper Sailor Poraj ILCA 6, Mistrzostwa Śląska, I miejsce w XXIV Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa ILCA 4, I miejsce w Pucharze Ziemi Sądeckiej ILCA 6, III miejsce w V Dzierżno Cup Rzeczyce ILCA 6, a także brała udział w Europa Cup Poland Puchar Europy ILCA 4.

Emilia Maziarz w 2023 roku zdobyła II miejsce w Pucharze TS Kuźnia Rybnik ILCA 4, III miejsce w XI Ogólnopolskich Regatach Kacper Sailor Poraj ILCA 4, Mistrzostwa Śląska, III miejsce w Pucharze Ziemi Sądeckiej ILCA 4, III miejsce w V Dzierżno Cup Rzeczyce ILCA 4, a także brała udział w Europa Cup Poland Puchar Europy ILCA 4.

Aleksander Zięba
w roku 2023 zdobył m.in. III miejsce w VIII Woźnickim Biegu Ulicznym, I miejsce w biegu „Siemianowicki Zawrót Głowy – VII Bieg Wokół Stołu”, I miejsce w Rungnarok Bieg Wikingów w Katowicach, II miejsce w Biegu do Słońca o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego w Chorzowie, II miejsce w biegu Trzech Zamków w Siewierzu, II miejsce w I Biegu Baczyńskiego w Katowicach.

Przemysław Sapiński
w 2023 roku zdobył II miejsce w konkurencji PF S – 69 kg, II miejsce w konkurencji LC S – 63 kg oraz III miejsce w konkurencji KL S – 63 kg w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu w Będzinie, II miejsce w konkurencji pointfighting, i II miejsce w konkurencji K1 w Grand Prix Polski w Kickboxingu w Radlinie, I miejsce w Iron Combat Games – 63 kg w Opatowie, II miejsce w konkurencji pointfighting – 63 kg S, III miejsce w konkurencji K1 – 60 kg i III miejsce w konkurencji kick light – 63 kg w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu w Opatowie, II miejsce w konkurencji kick light 63 kg, II miejsce w konkurencji K1 rules – 60 kg i I miejsce w konkurencji pointfighting – 63 kg w Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu w Żyrardowie, III miejsce w konkurencji pointfighting senior – 63 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Będzinie, III miejsce w konkurencji full contact 60 kg w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu oraz II miejsce w kategorii LK – 60 kg w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Low Kick.

Julia Szopa
w roku 2023 zdobyła III miejsce w kategorii 2013 A w Turnieju Świątecznym w gimnastyce artystycznej w Wieliczce, III miejsce w kategorii 2013 A w Sosnowiec Winter Cup International Rhythmic Gymnastics Tournament oraz III miejsce w kategorii Children 2014-2013 w Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Nowoczesnej w Bardejowie na Słowacji.

Alicja Szopa w roku 2023 zdobyła III miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Gimnastyce Nowoczesnej w Bardejowie na Słowacji, III miejsce w kategorii 2013 C w Turnieju Świątecznym w gimnastyce artystycznej w Wieliczce oraz III miejsce w kategorii II C w Rhythmic Gymnastics International Tournament Wieliczka Cup.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piłkarki ręczne już przygotowują się do mistrzostw Europy 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto