Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strategia zbyt ogólna

Magdalena Nowacka
Prace przy będzińskim dworcu trochę przeszkadzają, ale mimo to cieszą.
Prace przy będzińskim dworcu trochę przeszkadzają, ale mimo to cieszą.
Od niedawna trwa remont placu przy będzińskim dworcu PKP. Mimo pewnej dezorganizacji w ruchu, mieszkańcy nie narzekają, ciesząc się widoczną odnową śródmieścia, którego centrum to właśnie dworzec.

Od niedawna trwa remont placu przy będzińskim dworcu PKP. Mimo pewnej dezorganizacji w ruchu, mieszkańcy nie narzekają, ciesząc się widoczną odnową śródmieścia, którego centrum to właśnie dworzec.

O strategii rozwoju miasta, która ma być realizowana do końca 2006 roku, dyskutowano także podczas sesji. Prezydent Radosław Baran podkreślił, że najważniejszym przedsięwzięciem jest właśnie rekonstrukcja centrum oraz aktywizacja terenów poprzemysłowych. Strategia jest dokumentem otwartym, dlatego prezydent prosił radnych o wnioski. I nie zabrakło ich.
Stanowisko Komisji Rozwoju i Budżetu Miasta przedstawił jej przewodniczący, Waldemar Szydło.

- W przedsięwzięciach dotyczących nauki zbyt drobiazgowo przedstawia się remonty w jednostkach oświaty oraz działania wynikające z procesu nauczania. Brakuje mi wspólnych działań miasta z powiatem na rzecz podniesienia rangi Będzina jako stolicy powiatu, w wyniku uruchomienia pierwszej w historii filii Politechniki Częstochowskiej - stwierdził przewodniczący.

Prześledzenia rocznej strategii podjął się także Marek Strózik, przewodniczący klubu radnych SLD.
- Analityczny sposób sprawozdania powoduje nagromadzenie dużej ilości informacji, co nie ułatwia rozliczenia faktycznego przyrostu strategii - krytykował radny Strózik.
Skomentował także kilka zadań strategicznych. Wyraził zaniepokojenie m.in. brakiem postępu w budowie całorocznego ośrodka sportów zimowych na zboczu Góry Dorotka oraz opóźnieniem robót budowlanych w ramach rewitalizacji śródmieścia.

- Kwestie dotyczące wzrostu konkurencyjności firm i produktów oraz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze usług są także bardzo ważne, bo mają wpływ na bezrobocie. W tym punkcie zabrakło konkretów i informacji o parku przemysłowo-technologicznym. Brak też postępu w pozyskaniu terenów Agencji Rolnej Własności Skarbu Państwa. Złożenie wniosku to za mało.

Mimo wniosków, a nawet krytyki, podkreślono, że sprawozdanie jest lepsze od przedstawionego w czerwcu. Pozostaje wierzyć, że te wnioski pozwolą na szybsze realizowanie kolejnych punktów strategii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto