Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sportowe prezenty

Magdalena Nowacka
Duży aplauz na trybunach wzbudził pokaz w wykonaniu będzińskiej sekcji taekwon-do.
Duży aplauz na trybunach wzbudził pokaz w wykonaniu będzińskiej sekcji taekwon-do.
Po nowoczesnej hali sportowej, która powstała kilka lat temu przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Łagiszy, otwarto kolejne boiska sportowe. Szkoła może już poszczycić się prawdziwym sportowym kompleksem.

Po nowoczesnej hali sportowej, która powstała kilka lat temu przy Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Łagiszy, otwarto kolejne boiska sportowe. Szkoła może już poszczycić się prawdziwym sportowym kompleksem.

- Uroczyste otwarcie boisk połączyliśmy z imprezą "Mikołaj na sportowo" i świętem 50. rocznicy istnienia Szkolnego Związku Sportowego. Nie byliśmy pewni, czy zdążymy z otwarciem boisk jeszcze w tym roku, ale aura nam sprzyjała - mówił Roman Goczoł, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego.

W skład kompleksu wchodzą boiska do piłki ręcznej i nożnej, siatkówki i koszykówki, trzytorowa bieżnia długości 60 metrów oraz skocznia w dal i rzutnia do pchnięcia kulą. Boiska mają ekologiczną, sztuczną nawierzchnię trawiastą. Koszt budowy i modernizacji boisk wyniósł 360 tysięcy złotych. Jak zapewniła Krystyna Antosik, dyrektor MZS nr 4, z obiektów sportowych będą mogli korzystać nie tylko uczniowie szkoły, ale także mieszkańcy Będzina.

W dniu Świętego Mikołaja aura jednak gwałtownie się zmieniła. Sypnęło śniegiem, powiało wiatrem. Impreza rozpoczęła się więc na hali. Wszędzie można było spotkać pomocników Mikołaja w charakterystycznych czapkach (mieli je nawet niektórzy z gości). Był też oczywiście sam Mikołaj, który w towarzystwie aniołka i diabełka rozdawał małym i dużym dzieciom słodycze.
Sportowe pokazy rozpoczęły się z lekkim poślizgiem czasowym. Po rozgrzewającym występie szkolnych cheerleaderek, zaprezentowały się będzińskie szermierki, trenowane przez Krzysztofa Wątora. Swoje talenty pokazały Katarzyna Szczypińska, Małgorzata Groniecka, Lidia Sołtys. Z najlepszymi, Martą Wątor i Moniką Jajeśniak zawalczył szermierz z Będzina, obecnie nauczyciel wychowania fizycznego Marek Równicki. Dziewczęta okazały się jednak bezkonkurencyjne i wygrały walkę 15:3.

Kolejny pokaz, który wzbudził aplauz na trybunach odbył się w wykonaniu będzińskiej sekcji taekwon-do, do której należy m.in. Krzysztof Wiśniewski, stypendysta RM. Grupa uprawiająca tę koreańską sztukę walki, trenuje pod okiem Zbigniewa Pawlaka. Nie zabrakło efektownego rozbicia płonących cegieł.

Po mistrzowskich pokazach rozegrano turniej piłki nożnej szkół podstawowych i mecz piłki nożnej reprezentacji Polski oldboyów i reprezentacji Będzina. Podczas imprezy obchodzono półwiecze istnienia Szkolnego Związku Sportowego. O jego początkach opowiadał Józef Rygielski, jeden z współzałożycieli.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto