Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sławków: zmieni się teren wokół Białej Przemszy i poddasze MOK-u

Sauer
Ścieżki przyrodnicze, stanowiska obserwacyjne, monitoring i nowe ławki. Sławków liczy na dotację, dzięki której będzie mógł zrealizować projekt w ramach Zagłębiowskiego Parku Linearnego. Projekt trafił do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Sławków w ramach Zagłębiowskiego Parku Linearnego zaplanowało do przeprowadzenia dwa przedsięwzięcia. Miasto chce zagospodarować tereny nad Białą Przemszą i zaadaptować poddasze budynku Działu Kultury Dawnej MOK na cele edukacji ekologicznej. Opracowana przez urząd dokumentacja została przekazana do urzędu marszałkowskiego.

- Zakres rzeczowy projektu na terenach położonych w dolinie Białej Przemszy w Sławkowie obejmie uporządkowanie i zagospodarowanie przestrzeni przyrodniczej, zaadaptowanie przestrzeni zielonych na park pełniący funkcję edukacyjno - społeczną, umożliwiającą prowadzenie obserwacji siedlisk nadrzecznych oraz łąkowych i połączenie tych terenów ścieżką dydaktyczno - ekologiczną- mówi Krzysztof Kozieł, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sławkowie.

W ramach projektu, mają zostać wypielęgnowane stare drzewa, tak by wyeksponować walory przyrodnicze i krajobraz tego terenu. Oprócz tego powstaną ścieżki przyrodniczo -dydaktyczne. Zostaną one oświetlone, a tuż przy nich zostaną wybudowane stanowiska obserwacyjne. Pojawią się ławki, kosze na śmieci, tematyczny plac zabaw, monitoring oraz kładka, która umożliwi bezpośredni dostęp do terenów zielonych przy ulicy Walcownia. W ramach projektu planuje się także utworzenie strefy aktywności dla mieszkańców oraz osób odwiedzających miasto i budowę toalet.

Na ty nie koniec. W ramach projektu zostanie także zaadaptowane poddasze zabytkowego budynku Działu Kultury Dawnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie na potrzeby centrum edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Mają tam pojawić się pomieszczenia przeznaczone na przyrodnicze centrum wystawiennicze, pracownie warsztatowe, pracownię multimedialną. Zostaną też przeprowadzone prace konserwatorskie konstrukcji budynku oraz wymiana poszycia dachowego.

- Dokumentacja podlega obecnie ocenie formalnej. Rozstrzygnięcie powinniśmy poznać w połowie roku - informuje Beata Kwapisz, inspektor ds. zarządzania jakością i rozwoju miasta.

- Realizacja inwestycji , w przypadku pozytywnego zakończenia postępowania w urzędzie marszałkowskim, zaplanowana jest na lata 2018 - 2020. Całkowita wartość projektu to ponad 6 milionów złotych - dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto