Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siewierz: w środę 15 kwietnia kolejna partia maseczek trafi do mieszkańców

PAS, mat. prasowe
Pierwsze maseczki trafiły już do mieszkańców Siewierza i Wojkowic Kościelnych
Pierwsze maseczki trafiły już do mieszkańców Siewierza i Wojkowic Kościelnych UMiG Siewierz
W środę 15 kwietnia od godziny 16 maseczki będą przekazywane mieszkańcom Siewierza,Wojkowic Kościelnych oraz sołectwa Gołuchowice.

Władze miasta i gminy proszą mieszkańców tych ulic o wypatrywanie strażaków w celu osobistego odebrania maseczek: w Siewierzu: ul. Częstochowska, Piłsudskiego, Bohaterów, Chopina, Paderewskiego, Sikorskiego, Parkowa, Bema, Stawowa, Cmentarna, Łysa Góra. W Wojkowicach Kościelnych: ul. Pierkowskie, Przeczycka, Podskale, Zachodnia, Wschodnia,Różana, Kościelna; sołectwo Gołuchowice.

- Druhowie będą używać systemu nagłaśniającego samochodów pożarniczych, aby poinformować o tym, że znajdują się w okolicy. Apelujemy, aby przy odbiorze zachować niezbędne środki bezpieczeństwa higienicznego i nie wychodzić poza granicę własnej posesji. Strażacy, zaopatrzeni w rękawiczki i maseczki ochronne, podejdą do Państwa, aby przekazać maseczki. Liczba przekazanych maseczek będzie zgodna z deklarowaną liczbą osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe, na podstawie składanych przez mieszkańców deklaracji o wysokości opłaty zagospodarowanie odpadami komunalnymi - informują organizatorzy akcji.

W przypadku nieodebrania maseczki można będzie ją odebrać w późniejszym terminie w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz lub u sołtysów danej miejscowości. Zamówione maseczki napływają do Urzędu Miasta i Gminy Siewierz sukcesywnie. Dystrybucja jest dostosowywana do ilości otrzymanych danego dnia maseczek. O kolejnych miejscach dystrybucji mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

Prosimy o śledzenie informacji na oficjalnej stronie www.siewierz.pl oraz na portalu Facebook - na stronie "Gmina Siewierz" (https://www.facebook.com/GminaSiewierz/).

Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną?

Przed jej założeniem należy umyć lub zdezynfekować ręce. Suchą maseczkę zakładamy przed wyjściem z domu w miejsce publiczne. Maska powinna być założona na usta i nos oraz musi dobrze przylegać do twarzy. Nie należy dotykać jej zewnętrznej części. Maseczkę należy również prawidłowo ściągać i dezynfekować. Aby ją zdjąć chwyć za gumki podtrzymujące materiał na twarzy i zdejmij je z głowy. Po zdjęciu umyj ręce. Nie odkładaj maseczki na żadną z powierzchni tylko od razu wrzuć do kosza na pranie. Po wypraniu i wysuszeniu należy ją wyprasować z użyciem maksymalnej temperatury oraz przechowywać w jednorazowym woreczku. Maseczkę można również zdezynfekować roztworem alkoholu (minimum 70%) i zostawić do wyschnięcia, aby założyć ją ponownie.

Od czwartku, 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Każda osoba będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w sklepach i innych miejscach publicznych. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Gmina Siewierz kupiła materiałowe maseczki ochronne wielokrotnego użytku, które są przekazywane mieszkańcom przez strażaków z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Prawie 1300 maseczek ochronnych kupionych przez samorząd trafiło już do mieszkańców Gminy Siewierz. We wtorek 14 kwietnia druhowie z jednostek OSP Siewierz Rynek oraz OSP Wojkowice Kościelne rozpoczęli dystrybucję maseczek na wybranych ulicach Siewierza i Wojkowic Kościelnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto