Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siewierz: tak wygląda nowy park miejski. Jest już otwarty ZDJĘCIA

PAS, mat. prasowe
Tak wygląda nowy park miejski w Siewierzu
Tak wygląda nowy park miejski w Siewierzu UMiG Siewierz
Park miejski w Siewierzu, pomiędzy ul. Żwirki i Wigury oraz Szpitalem Chorób Płuc, został otwarty. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i gości.

Najmłodsi spędzają ciepłe październikowe popołudnia na dwóch nowych placach zabaw - centralnym, z pagórkami i urządzeniami sprawnościowymi oraz muzycznym, z bębnami, ksylofonem i gongami rurowymi. Jeszcze inni w parku mogą znaleźć ciszę, odpoczywając na ławkach w pobliżu rzeki.

Na terenie parku powstał także plenerowy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, na który składają się: zielony tunel, zielone igloo, wiata z ławostołami, ogrodzenie, donice drewniane oraz wszystkie urządzenia edukacyjne, w skład których wchodzą gry plenerowe. Zakres całej inwestycji obejmował budowę ścieżek rowerowych i ścieżek pieszych z nawierzchnią mineralno-żywiczną wraz z dwiema kładkami dla pieszych nad rowem Jordan, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, strefy dydaktycznej, innych placów i nawierzchni utwardzonych, oświetlenia oraz obiektów małej architektury. Powstały pagórki oraz poziome powierzchnie placu, zamontowano urządzenia siłowni terenowej, urządzenia zręcznościowe oraz elementy placu zabaw: zjeżdżalnię, huśtawkę gniazdową oraz urządzenia muzyczne. Posadzono również drzewa i krzewy.

Wartość zadania wyniosła 4,88 mln zł. Gmina Siewierz uzyskała dofinansowanie w wysokości 85 proc. wydatków kwalifikowanych z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. W ramach Metropolitarnego Funduszu Solidarności na rok 2019 gmina otrzymała również dofinansowanie w wysokości 519 tys. 963 złotych. Pieniądze z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii stanowiły wkład własny gminy do zadań zrealizowanych z udziałem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto