Sarmacja z drugim zwycięstwem na koncie

(pas)
Piłkarze Sparty Lubliniec (jasne  stroje) jako pierwsi w tym sezonie nie zdołali strzelić gola Sarmacji.
Piłkarze Sparty Lubliniec (jasne stroje) jako pierwsi w tym sezonie nie zdołali strzelić gola Sarmacji.
Sarmacja Będzin nie zmarnowała atutu własnego boiska i w ostatnim pojedynku na szczeblu IV ligi pokonała u siebie zespół Sparty Lubliniec 2: 0. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo rywale przegrali do tej pory tylko jedno ...

Sarmacja Będzin nie zmarnowała atutu własnego boiska i w ostatnim pojedynku na szczeblu IV ligi pokonała u siebie zespół Sparty Lubliniec 2: 0. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo rywale przegrali do tej pory tylko jedno spotkanie i zamierzali zdobyć przynajmniej jeden punkt. Plany te szybko zostały rozwiane przez dobrze grających gospodarzy, w szeregach których pierwszoplanową rolę odgrywał Damian Koch, autor dwóch goli.

Zwycięstwo w meczu derbowym z Milenium Wojkowice wyraźnie podbudowało piłkarzy Sarmacji. Choć początek rywalizacji był wyrównany z czasem miejscowi coraz groźniej atakowali bramkę strzeżoną przez Roberta Dorożyńskiego. Pierwsza bramka padła w 24 min. Z pierwszej piłki uderzył Koch i futbolówka wpadła w górny róg siatki. Do przerwy wynik mógł jeszcze podwyższyć Adam Bała, ale nie uległ on już zmianie. Druga połowa rozpoczęła się wyśmienicie dla będzinian. W 49 min. piłkę przejął w polu karnym znów przejął Damian Koch i płaskim, mocnym strzałem zaskoczył golipera Sparty. Dwubramkowe prowadzenie uspokoiło poczynania gospodarzy, którzy starali się grać uważnie w obronie, od czasu do czasu skutecznie konstruując akcje ofensywne. Bardzo dobrze w bramce spisywał się również Sławomir Rydel. Sarmacja ma więc na koncie 6 pkt i dzięki temu awansowała na 11 miejsce w tabeli.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0