Sarmacja Będzin - Szczakowianka Jaworzno 2:1 [ZDJĘCIA]. Piłkarze z Będzina awansowali do finału

Patryk Drabek
Piłkarze dowodzeni przez Marcina Paula pokonali podopiecznych Andrzeja Sermaka. Tym samym w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec zagrają zawodnicy Sarmacji Będzin.

Rezultat otworzył w 34. minucie Marcin Pietrkiewicz, który fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego. Wcześniej dwie wyśmienite okazje zmarnowali jednak gracze z Jaworzna. Po kwadransie Marcin Kondzielnik spudłował, mając przed sobą tylko Marcina Kaweckiego, a cztery minuty później bramkarz Sarmacji obronił strzał Michała Biskupa.

W ostatnich 15 minutach premierowej odsłony golkiper z Będzina zatrzymał jeszcze rozpędzonego Rafała Jędrzejczyka oraz uderzenie z rzutu karnego autorstwa Sylwestra Dębowskiego, po tym jak w „16” faulowany był Kondzielnik.

Drugą odsłonę popularny „Dębol” rozpoczął od strzału w poprzeczkę, a akcje jaworznian nadal były bardzo groźne. Odpowiadać próbował Tomasz Kozerański, ale po jego uderzeniach pewnie interweniował Sławomir Jeziorek.

W 67. minucie do siatki trafił Grzegorz Kmiecik, któremu wcześniej brakowało szczęścia. Napastnik „Szczaksy” miał piłkę przy nodze przed polem karnym i zdecydował się na strzał, po którym Kawecki musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

Odpowiedź Sarmatów była jednak bardzo szybka. Niespełna pięć minut później Łukasz Burczyk dograł do Sebastiana Stefańskiego, a ten wpakował piłkę do bramki. Rezultat mogli jeszcze zmienić m.in. Burczyk i Kmiecik, ale nie wykorzystali sytuacji sam na sam.

Sarmacja Będzin - Szczakowianka Jaworzno 2:1 (1:0)
Bramki: Pietrkiewicz 34, Stefański 72 - Kmiecik 67.
Sarmacja: Kawecki - Cieślik, Majka, Nowak, Bielawski (88. Zapart), Koch, Zdanowski (79. Tosik), Pietrkiewicz, Kozerański, Bała (68. Burczyk), Stefański (89. Dyrda).
Szczakowianka: Bensz (46. Jeziorek) - Małkowski, Mikołajczyk, Kozieł, Dębowski, Jędrzejczyk, Sierczyński, Biskup (49. Przebindowski), Misztal, Kondzielnik, Kmiecik.

O półfinałach Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec przeczytacie też w piątkowych Tygodnikach Powiatowych w Będzinie i Jaworznie.