Sarmacja Będzin - Górnik Wesoła 0:1. Marcin Smarzyński przesądził o wyniku spotkania

Patryk Drabek
W pierwszej połowie pojedynek przypominał partię szachów, lecz w drugiej odsłonie obie ekipy się rozkręciły. Najsprawiedliwszym rezultatem byłby remis, lecz Sarmaci ulegli Górnikowi Wesoła 0:1.

Jedyna bramka padła w 59. minucie, gdy po akcji Pawła Wasilewskiego i Jacka Wujca futbolówka trafiła pod nogi Marcina Smarzyńskiego, a ten huknął sprzed pola karnego, nie dając szans Marcinowi Kaweckiemu.

Sarmacja Będzin - Górnik Wesoła 0:1 (0:0)
Bramka: Smarzyński 59.
Sarmacja: Kawecki - Cieślik (88. Kardaś), Zdanowski, Nowak, Bielawski, Taszek, Koch (84. Krzos), Pietrkiewicz, Dyrda (62. Zapart), Kozerański, Bała (65. Burczyk).
Górnik: Rosół - Wadas, Buchcik, Dziółka, Tuleja, Walczak (53. Koniarek), Wujec, Sarzała, Piegzik (74. Karpowicz), Smarzyński (83. Mosler), Wasilewski (82. Gruchalski).

Więcej o tym meczu oraz o innych piłkarskich pojedynkach naszych drużyn w piątkowych Tygodnikach Powiatowych w Będzinie i Mysłowicach.