Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Samorządowcy pertraktują z KZK GOP

(mano)
Linia tramwajowa nr 25, łącząca m.in. Będzin - Grodziec z centrum miasta, powinna być, zdaniem prezydenta Radosława Barana, utrzymana. Obecnie trwają uzgodnienia warunków tych przewozów.

Linia tramwajowa nr 25, łącząca m.in. Będzin - Grodziec z centrum miasta, powinna być, zdaniem prezydenta Radosława Barana, utrzymana. Obecnie trwają uzgodnienia warunków tych przewozów. W Urzędzie Miejskim w Będzinie, podobnie jak wcześniej w Wojkowicach, odbyło się spotkanie połączonych komisji Rady Miejskiej i przedstawicieli KZK GOP oraz Tramwajów Śląskich SA.

- Prezydent Będzina, podkreślając konieczność utrzymania linii tramwajowej nr 25, zapowiedział, że będą rozważane wszelkie warianty. Zaproponowaliśmy m.in. skrócenie trasy do będzińskiego ronda, a także zrezygnowanie z tych kursów w godzinach, podczas których jest najmniejsza ilość pasażerów. Oczywiście będziemy musieli pomyśleć także o dodatkowym wkładzie finansowym. Jest on jednak tak duży, że prezydent zwrócił się do Starostwa Powiatowego z prośbą o włączenie się do finansowych pertraktacji - mówi Stanisław Surmik, naczelnik wydziału inżynierii i ochrony środowiska UM w Będzinie.

Przypomnijmy: w połowie ubiegłego roku Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego rozpoczął negocjacje z przedstawicielami Tramwajów Śląskich SA w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na świadczenie usług przewozu pasażerów na liniach tramwajowych komunikacji miejskiej aglomeracji katowickiej.

W trakcie negocjacji, ze względu na nierentowność i nierozwojowość, zdaniem Tramwajów Śląskich, zaproponowano likwidację linii tramwajowej nr 25 relacji Wojkowice Żychcice - Będzin Grodziec - Będzin centrum- Dąbrowa Górnicza.

W projekcie negocjowanej umowy przyjęto, że linia nr 25 funkcjonować będzie najdalej do końca marca bieżącego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto