Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rządzą rodzinnie

Maciej Wąsowicz
Teresa Sadłoń i syn Tomasz o sprawach zawodowych rozmawiają tylko w pracy.
Teresa Sadłoń i syn Tomasz o sprawach zawodowych rozmawiają tylko w pracy.
Kiedy stanowisko zastępcy wójta w gminie Psary objął Tomasz Sadłoń, wypełnił wakat, który powstał w momencie ustąpienia Haliny Hany. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby funkcji przewodniczącej Rady Gminy nie ...

Kiedy stanowisko zastępcy wójta w gminie Psary objął Tomasz Sadłoń, wypełnił wakat, który powstał w momencie ustąpienia Haliny Hany. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby funkcji przewodniczącej Rady Gminy nie piastowała matka pana Tomasza, Teresa Sadłoń, która już od wielu lat zasiada w sali sesyjnej psarskiego magistratu. Przypuszczalnie Psary są jedyną gminą w Polsce, w której dwa tak wysokie stanowiska zajmują matka z synem.

Wielkie zaskoczenie

Nominacja Tomasza Sadłonia na zastępcę wójta była dla wielu zaskoczeniem.

- Kiedy Halina Hana przechodziła na emeryturę, zgłosił się do mnie wójt Marian Kozieł z propozycją pracy. Byłem zaskoczony tą ofertą. Nie miałem pojęcia o jego planach względem mnie - wyjaśnia Tomasz Sadłoń, świeżo upieczony zastępca wójta w Psarach.

Teresa i Tomasz Sadłoniowie mieszkają w jednym domu, ale jak twierdzą, starają się, by sprawy zawodowe nie miały wpływu na życie rodzinne.

- Nigdy nie rozmawiamy w domu na temat pracy. Tak naprawdę częściej niż w domu widujemy się w budynku gminy, ponieważ moja mama, jako przewodniczącą rady poczuwa się do obecności na wszystkich komisjach i spotkaniach radnych, więc przebywa tu bardzo często - wyjaśnia zastępca wójta.

- O sprawach gminnych nie zamieniliśmy ani słowa już chyba od dwóch tygodni. W ogóle bardzo rzadko zdarza się, byśmy poruszali sprawy zawodowe w domowym zaciszu - potwierdza Teresa Sadłoń.

Plotek nie brakowało

W Psarach wszyscy radni oraz władze miasta są doskonale znani każdemu z mieszkańców, a stanowisko zastępcy wójta obsadzane jest po jednoosobowej decyzji wójta. Dlatego objęcie stanowiska przez Tomasza Sadłonia mogło wzbudzić wiele plotek i domysłów.

- Liczyłem się z pręgierzem społecznym i z głosami niezadowolenia, które mogło wywołać objęcie przeze mnie stanowiska zastępcy wójta. Prosiłem o radę moją mamę. Doskonale wiedziałem, że każdy z mieszkańców będzie wiedział lepiej "jak to było". Wiedziałem, że pojawią się głosy o jakiś wyimaginowanych, nieczystych układach związanych z moim powołaniem na stanowisko zastępcy wójta - komentuje sytuację Tomasz Sadłoń.

Chce wszystkich przekonać

Jak dotychczas świeżo upieczony wójt nie ma na swoim koncie wielu sukcesów i osiągnięć na niwie samorządowej w Psarach. Jednak, jak zapowiada, ciężką i skuteczną pracą pragnie przekonać do siebie wszystkich sceptycznie nastawionych mieszkańców.

-- Chcę pokazać wszystkim, że potrafię zrobić coś pozytywnego i pożytecznego dla naszej gminy. Przez efekty mojej pracy postaram się przekonać ich do siebie - mówi zastępca wójta.
Marian Kozieł, który mianował Tomasza Sadłonia na swojego zastępcę, uważa że była to najlepsza kandydatura.

- Miałem kilku kandydatów. Tomek zna dwa języki i ma duże doświadczenie zawodowe. Pod jego wodzą Zagłębiowska Agencja Rozwoju zaczęła wychodzić na prostą. Na moją decyzję nie miała żadnego wpływu jego matka - mówi Marian Kozieł.
Tomasz Sadłoń przez prawie trzy lata zajmował stanowisko podinspektora w Wydziale Promocji Starostwa Powiatowego w Będzinie. Kolejny rok spędził na stanowisku prezesa Zagłębiowskiej Agencji Rozwoju, gdzie zajmował się ożywianiem gospodarczym oraz promocją regionu.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto