RKS Grodziec - trudne losy beniaminka w okręgówce

DRAPA
Mówisz gole piłkarzy RKS Grodziec, myślisz Damian Koch.

Doświadczony snajper strzelił w rundzie jesiennej aż 16 bramek, co stanowi ponad połowę łupu bramkowego całego zespołu, lecz wystarczyło to jedynie do 11. lokaty w tabeli drugiej grupy katowickiej klasy okręgowej.

Z drugiej jednak strony należy dodać, że RKS jest beniaminkiem, a jego początek w rozgrywkach nie był usłany różami. Porażki z Gwarkiem Tarnowskie Góry (1:2), Orłem Białym Brzeziny Śląskie (2:3) i Podlesianką Katowice (1:3) oraz wywalczony w międzyczasie remis z Unią Strzemieszyce (2:2) przelały czarę goryczy, a z prowadzenia zespołu zrezygnował Witold Rzeszutek. Zastąpił go Marek Kocot, ale także nie osiągał z drużyną oszałamiających rezultatów, co spowodowało, że w ostatnim ligowym meczu z Wawelem Wirek zespół poprowadził trzeci w rundzie jesiennej szkoleniowiec, Krzysztof Wiernik.

Debiut miał niezwykle udany, bowiem drużyna wygrała 2:0, potwierdzając tym samym, że lepiej czuje się w wyjazdowych spotkaniach, gdzie odniosła 3 z 4 ligowych zwycięstw. Piłkarzy RKS-u czeka jednak sporo pracy w przerwie zimowej, ponieważ nie mogą być zdani jedynie na skuteczność Kocha, a ciężar zdobywania goli powinien spoczywać na barkach większej liczby zawodników. O spokoju w szeregach drużyny nie może być mowy, ponieważ zespół ma ledwie sześć punktów nad strefą spadkową.

Strzelcy bramek dla RKS-u Grodziec w rundzie jesiennej: 16 -Damian Koch, 3 - Damian Waśniewski i Karol Gołębiowski, 2 - Mateusz Wawszczak, Kamil Turek i Mateusz Utratny, 1 - Marcin Matyjas i Paweł Wiśniewski.