Pucharowy spacerek

(wow)
Tylko dwie minuty piłkarze Tęczy Błędów utrzymywali bezbramkowy rezultat w środowym meczu III eliminacyjnej rundy Pucharu Polski z będzińską Sarmacją. Przewodzący w tabeli "okręgówki" podopieczni Zdzisława Mańki gładko ...

Tylko dwie minuty piłkarze Tęczy Błędów utrzymywali bezbramkowy rezultat w środowym meczu III eliminacyjnej rundy Pucharu Polski z będzińską Sarmacją. Przewodzący w tabeli "okręgówki" podopieczni Zdzisława Mańki gładko wygrali 3:1, awansując do następnej fazy rozgrywek.

Sto sekund po pierwszym gwizdku sędziego, gospodarze faulem przerwali solowy rajd Krystiana Kozaka. Arbiter bez wahania wskazał na "wapno", a rzut karny pewnie zamienił na bramkę Miłosz Miśkiewicz. Kwadrans później wynik mógł podwyższyć Zenon Kol, ale w sporym zamieszaniu trafił w golkipera Tęczy. Za moment, po "wrzutce" Mariusza Liszki groźnie strzelał głową Grzegorz Koch, ale ponownie na posterunku był bramkarz.

Kolejny groźny atak bokiem boiska przyniósł będzinianom drugą bramkę. Dośrodkowywał Grzegorz Płatek, a futbolówkę głową umieścił w siatce Zenon Kol. Strzałami z dystansu usiłował podwyższyć wynik Mirosław Wykurz.

W końcówce pierwszej połowy błędy zaczęła popełniać obrona Sarmacji. Po nieporozumieniu defensorów z Robertem Stankiem jeden z gospodarzy trafił w poprzeczkę. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się natomiast Rafał Kisielewski.
Po zmianie stron systematycznie rosła przewaga lepiej przygotowanych kondycyjnie będzinian. Zenon Kol przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Tęczy, a Piotr Sokół trzykrotnie spudłował z dogodnych pozycji. W 68 min. Grzegorz Koch ustalił wynik spotkania.

* Tęcza Błędów - Sarmacja Będzin 1:3 (0:2). Bramki: 0:1 Miśkiewicz (2 min. - karny), 0:2 Kol (25 min.), 1:2 Kisielewski (45 min.), 1:3 G. Koch (68 min.).
Sarmacja: Stanek - Płatek (46 min. Klarecki), W. Nowak, Klata, Zdanowski - Kozak, Wykurz, G. Koch (70 min. Sokół), Miśkiewicz - Kol (57 D. Koch), Rutkowski (46 min. Liszka).