Psary: mieszkańcy gminy odebrali sportowe stypendia. Zobaczcie, kto został wyróżniony

PAS
Najlepsi sportowcy w gminie Psary odebrali stypendia UG Psary
W poniedziałek 2 marca w sali bankietowej w Psarach odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Sportowych Wójta Gminy Psary. W gronie laureatów znaleźli się mieszkańcy, którzy w 2019 roku wykazali się największymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Stypendia otrzymali:

• Oliwia Dudek - w roku 2019 zdobyła III miejsce w XIII Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej (jako reprezentantka Polski), I miejsce i tytuł Mistrzyni Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej, III miejsce w półfinale Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek w siatkówce halowej oraz została powołana do ścisłej Kadry Polski U-15 w siatkówce halowej.

• Jan Kopcik - w roku 2019 zdobył I miejsce w Tennis Europe w Radomiu, II miejsce w turnieju Tennis Europe w Zabrzu, II miejsce w turnieju Tennis Europe w Austrii w Krems oraz I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

• Emilia Łukaszewicz oraz Kacper Siudyka - w roku 2019 zdobyli II miejsce w Międzynarodowym Turnieju o Mistrzostwo Krakowa w Tańcu Towarzyskim, I miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź, II miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa, I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego Uśmiech Dziecka o Puchar Wójta Gminy Miękinia, Mistrzostwo i Puchar Okręgu Śląskiego w Tańcu Towarzyskim, I miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Będzina, I miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź oraz I miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Lędziny.

• Kamil Niedbał - w roku 2019 zdobył II miejsce w Spartan Poiana Brasov Beast, II miejsce w Spartan Cluj Napoca Super, III miejsce w Spartan CEU (seria regionalna Europy centralnej), a także zdobył kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Spartana 2020 w Tyrolu.

• Antonina Pogoda - w roku 2019 zdobyła II miejsce na turnieju międzynarodowym Silesia Black Diamond w Chorzowie, I miejsce na turnieju międzynarodowym Sosnowiec Summer Cup, I miejsce na turnieju międzynarodowym Carlsab RG Cup w Karlowych Warach, II miejsce na turnieju międzynarodowym „O złotą maczugę”, III miejsce na turnieju międzynarodowym „O srebrnego sokoła”, III miejsce na turnieju międzynarodowym „Fenix” w Kijowie.

• Edyta Wacławczyk - w roku 2019 była zawodniczką drużyny MKS Dąbrowa Górnicza, zdobyła II miejsce na Mistrzostwach Europy Wschodniej EEVZA do lat 16 w siatkówce halowej w Tbilisi, II miejsce w finale Mistrzostw Śląska Juniorek oraz III miejsce w finale Mistrzostw Śląska Kadetek, a także jest zawodniczką Kadry Narodowej Minikadetek U16.

• Nina Zapora - w roku 2019 zdobyła III miejsce w konkurencji techniki specjalne Kadeci - 140 cm Polish Open Cup Taekwon-do ITF w Dzierżoniowie oraz III miejsce w konkurencji technikispecjalne Kadeci – 145 cm w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF Dragon Cup w Drezdenku.

• Artur Grabara - w roku 2019 zdobył III miejsce w XLIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Flamenco 2019” w Siemianowicach Śląskich, III miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź, II miejsce w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Będzina, II miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz, II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa.

• Mariusz Maczuga - w roku 2019 zdobył dwa III miejsca w IX Memoriale Pawła Gaszy Ogólnopolskim Turnieju Seniorów oraz dwa I miejsca w XIX Ogólnopolskim Turnieju Badmintona „Deble 100 lat”.

• Julia Maziarz - w roku 2019 zdobyła II miejsce w Otwartych Mistrzostwach LOK (jezioro Dzierżno małe), II miejsce w Regatach Opty Race (jezioro Dziećkowice 2), II miejsce w Pucharze Nysy (jezioro Nyskie), II miejsce w zawodach o Puchar Yacht Clubu Zefir Drakar (jezioro Poraj), III miejsce w Pucharze Ziemi Sądeckiej (jezioro Rożnowskie) oraz III miejsce w I Dzierżno CUP (jezioro Dzierżno duże).

• Izabela Pawik - w roku 2019 zdobyła III miejsce K16 na Kanclerz Zabrze Triathlon, III miejsce K20 na Elemental Tri Series Blachownia, III miejsce K 20-29 na Bike Atelier Triathlon Sosnowiec, II miejsce K20-29 w VII Biegu Przodownika w Dąbrowie Górniczej.

• Krzysztof Staropilny - w roku 2019 zdobył III miejsce w konkurencji techniki specjalne Juniorzy młodsi – 175 na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Będzinie, I miejsce w konkurencji walki semi-hogo Kadeci +160 na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Będzinie, II miejsce w konkurencji techniki szybkościowe Kadeci +160 na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Będzinie, I miejsce w konkurencji techniki specjalne Kadeci +160 na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Będzinie.

• Zuzanna Zapora - w roku 2019 zdobyła I miejsce w konkurencji walki soft-kalaki Młodzicy 130 cm w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Będzinie, I miejsce w konkurencji techniki szybkościowe Młodzicy 130 cm w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Będzinie, I miejsce w konkurencji techniki specjalne Młodzicy 130 cm w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w Będzinie, I miejsce w konkurencji techniki specjalne Młodzicy 135 cm w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF Dargon Cup w Drezdenku, I miejsce w konkurencji walki soft-kalaki Młodzicy 135 cm w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF Dargon Cup w Drezdenku, I miejsce w konkurencji techniki szybkościowe Młodzicy 135 cm w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF Dargon Cup w Drezdenku, III miejsce w konkurencji techniki specjalne Kadeci - 140 cm w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF Dargon Cup w Drezdenku.

• Aleksander Zięba - w roku 2019 zdobył m.in. II miejsce w kategorii Open w biegu na 5720 m w Gminie Ożarowice, I miejsce w kategorii M 20 w VII Myszkowskim Biegu Ulicznym, II miejsce w kategorii Open M w VII Myszkowskim Biegu Ulicznym, I miejsce w kategorii Open M w II Charytatywnym Biegu Karnawałowym w Konopiskach, I miejsce w V Biegu Mikołajkowym w Jaworznie, II miejsce w Biegu Przełajowym „Barbórka 2019” w Czeladzi, I miejsce w IX Biegu Ulicznym im. ks. Konstantego Damrota w Pilchowicach, II miejsce w I Piastowskim Biegu po Oddech w Wołowicach, I miejsce w kategorii M20 w XI Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów, II miejsce w VII Żorskim Biegu Ogniowym, I miejsce w IV Zalewie Biegaczy w Poraju, III miejsce w Jesiennych Biegach Przełajowych w Chorzowie, I miejsce Nocna Wataha (zima) w Olsztynie, I miejsce Nocna Wataha (jesień) w Olsztynie, I miejsce Nocna Wataha (lato) w Olsztynie.

• Kamila Maziarz - w roku 2019 zdobyła III miejsce w Regatach Opty Race (jezioro Dziećkowice 2) oraz III miejsce w VIII Mistrzostwach Podkarpacia (jezioro Tarnobrzeskie), została powołana do kadry śląskiej w klasie Optimist, a w generalnej klasyfikacji Liga Południowa Optimista zajęła III miejsce.

• Przemysław Sapiński - w roku 2019 zdobył II miejsce w konkurencji kick-light na Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu, II miejsce w konkurencji point-fighting na Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu, III miejsce w konkurencji light-contackt na Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu, II miejsce w konkurencji double match light-contact w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Zawierciu, II miejsce w konkurencji drużynowej mężczyzn w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Zawierciu.

• Jan Zaporowski - w roku 2019 zdobył II miejsce w konkurencji techniki specjalne Juniorzy młodsi – 160 w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF Dragon Cup w Drezdenku oraz III miejsce w konkurencji walki semi-contackt Juniorzy młodsi – 160 w Otwartym Pucharze Polski Taekwon-do ITF w Dragon Cup Drezdenku.

• Michał Flak - w roku 2019 był zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Rozwój Katowice. Wraz z zespołem C1 zdobył II miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligii Juniorów U-15.

• Alan Konderak - w roku 2019 zdobył III miejsce w konkurencji techniki specjalne Juniorzy młodsi +175 na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF w Będzinie.

• Miłosz Majcherczyk - w roku 2019 był zawodnikiem Akademii Piłkarskiej im. Włodzimierza Mazurka w Sosnowcu rocznik 2005 – U15, zdobył I miejsce w tabeli rozgrywek i awansował do I ligi wojewódzkiej, a także został powołany do reprezentacji Polish Soccer Skills.

• Wiktor Majchrowski - w roku 2019 startując mini motocyklem Pitbike zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej i klasie Pitbike w Pucharze Polski.

• Emilia Maziarz - w roku 2019 zdobyła III miejsce w Pucharze Ziemi Sądeckiej (jezioro Rożnowskie) oraz zakwalifikowała się do kadry śląskiej w klasie Optimist.

• Bartosz Pawłowski - w roku 2019 zdobył II miejsce w skokach na ścieżce o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Akrobatyki Sportowej, a także II miejsce w ogólnopolskich zawodach w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce.

• Ksawery Skibiński - w roku 2019 zdobył II miejsce w Finale Mistrzostw Polski juniorów w jeździe agresywnej na rolkach w Dąbrowie Górniczej (zawody z cyklu Rollcamp Champions).

• Jakub Ucieszyński - w roku 2019 zdobył III miejsce na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie, jest także reprezentantem województwa śląskiego w koszykówce w swojej kategorii wiekowej oraz reprezentantem Polski w kategorii U14 i U15.

• Anna Jewak - w roku 2019 zdobyła III miejsce w III Otwartych Mistrzostwach Regionalnych OYAMA KARATE o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Tokio Flesz

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie