Przemsza Siewierz lepsza od Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza [ZDJĘCIA]

TOS
Przemsza Siewierz nie zawiodła swoich sympatyków w pierwszym w nowym sezonie spotkaniu na własnym stadionie. Podopieczni trenerów Arkadiusza Stefaniaka i Rafała Lisa pokonali 2:0 Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza.

Przemsza Siewierz już na początku meczu miała szansę na bramkę, ale najpierw Paweł Hajduk minimalnie przestrzelił, a potem bramkarz Zagłębiaka Piotr Iwaniuk wybronił strzał Daniela Tukaja. Tuż przed przerwą szansę na gola mieli goście z Dąbrowy Górniczej. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Sebastiana Stefańskiego w podbramkowym zamieszaniu piłka padła ostatecznie łupem siewierskiego golkipera Pawła Wolana. To on i jego koledzy trzy minuty później cieszyli się z bramki zdobytej przez Krzysztofa Rennera. Wynik spotkania ustalił w 56. minucie Kamil Szostek.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU WARTA ZAWIERCIE - SIEMIANOWICZANKA SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Przemsza: Wolan - Pająk, Will, Renner, Majchrowski, Kut, Colik, Marko, Szostek (80. Piskuń), Hajduk (87. Zając), Tukaj (72. Jędrowski)

Zagłębiak: Iwaniuk - Antczak, Starzyński (60. Radecki), Czubala, Staszczyszyn, Kuzior (76. Książek), Ducki, Stefański (67. Lis), Szopa, Szymański, Jurczyński

Następna kolejka klasy okręgowej już w środę. Oba zespoły czekają mecze wyjazdowe. Przemsza zagra w Bytomiu-Łagiewnikach z miejscowym ŁKS-em, zaś Zagłębiak w Sławkowie z MKS-em.