Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Będzinie, najważniejsze wydarzenia od 26.07 do 1.08.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.07 do 1.08.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 26.07 do 1.08.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Będzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.07 a 1.08.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Najdroższy dom na sprzedaż w Będzinie. Cena, jak i wnętrze robią wrażenie. Zobaczcie ZDJĘCIA”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Będzin od 26.07 do 1.08.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najdroższy dom na sprzedaż w Będzinie. Cena, jak i wnętrze robią wrażenie. Zobaczcie ZDJĘCIA

Jak wygląda i ile kosztuje najdroższy dom wystawiony obecnie na sprzedaż w Będzinie? Kupienie go kosztowałoby dokładnie 2 miliony 210 tysięcy złotych. Aktualnie jest on dostępny na sprzedaży w serwisie otodom.pl. Ekskluzywny dom ma powierzchnię ponad 298 metrów kwadratowych, zlokalizowany jest na dużej działce o powierzchni 1898 m. kw. Budynek jest inteligentny, energooszczędny, został wybudowany w roku 2019... i oczywiście jest gotowy do zamieszkania. Dom został wykończony materiałami najwyższej jakości. Zobacz te zdjęcia!

📢 TOP 15 najbogatszych miast woj. śląskiego. Gdzie żyje się najdostatniej? Sprawdź ranking

Magazyn „Wspólnota” opublikował najnowszy ranking zamożności polskich samorządów. W czołówce najbogatszych miast i miasteczek w Polsce ponownie nie ma żadnego z woj. śląskiego. Katowice są na 7. miejscu wśród miast wojewódzkich. Województwo śląskie - też na 7. wśród województw, ale już wśród miast na prawach powiatu w pierwszej dziesiątce znalazły się aż trzy miasta z naszego regionu. Zobaczcie, gdzie w Śląskiem żyje się najlepiej. Wybraliśmy TOP 15. najzamożniejszych - według rankingu "„Wspólnoty” - miast i miasteczek w woj. śląskim.

📢 Planowane wyłączenia prądu w Zawierciu i Zagłębiu [1.08 - 4.08]. Wykaz miast [Dąbrowa Górnicza, pow. będziński, Sosnowiec, Zawiercie]

Zawiercie i Zagłębie. Dostawcy prądu planują jego wyłączenie w Zawierciu oraz w zagłębiowskich miastach. Na liście Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, powiat będziński i zawierciański. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym. Wystarczy kliknąć w "zobacz galerię", żeby sprawdzić szczegóły.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad 2019 10,2" 32GB Wi-Fi Srebrny (MW752FD/A)


Samsung Galaxy Tab A 8,0'' 32GB LTE Czarny (SM-T295NZKAXEO)


Tygodniowa prasówka 26.07-1.08.2020 Będzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Będzinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Oto ratownicy WOPR! Młodzi i wysportowani. Czuwają nad naszym bezpieczeństwem każdego lata

Ratownicy WOPR dbają o nasze bezpieczeństwo każdego lata. Do służby najczęściej angażują się młodzi i pełni zapału ludzie, którzy chcą pomagać innym. Później przechodzą kolejne szczeble i nabywają coraz to większych umiejętności. - Ratownik zawsze powinien mieć oczy szeroko otwarte. Ludzie najczęściej toną w ciszy, tym bardziej ważna jest wyczulona obserwacja. Jeśli ktoś wzywa ratownika, ten musi działać natychmiast - uważa Wojciech Krawczyk z WOPR.

📢 Morderstwo Jacka Sikory. Co o nim wiemy? Po latach oskarżono jego żonę

Jacek Sikora był przedsiębiorcą ze Sławkowa. Zaginął w maju 2017 roku, a jego zwłoki dwa miesiące później znaleziono w lesie na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Sekcja zwłok jednoznacznie wykazała, że do doszło do zabójstwa. Po trzech latach o jego dokonanie oskarżona została żona ofiary. - Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - mówią śledczy. Co wiemy o zagadkowej sprawie?

📢 Tak będzie wyglądał Urząd Miasta w Wojkowicach. Rozpoczynają się duże zmiany

Wojkowice będą miały wkrótce nowoczesny, odnowiony budynek Urzędu Miasta przy ulicy Sobieskiego. To dobre wieści, bo wygląd tego obecnego odbiega od współczesnych kanonów.

📢 Koronawirus: 657 nowych przypadków. Ponad 220 zakażonych w woj. śląskim

Koronawirus: Kolejny dzień i kolejny rekord zakażeń w Polsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 657 nowych przypadków, z czego 227 pochodzi z woj. śląskiego. Mimo zapewnień premiera Mateusza Morawiekiego, epidemia nie wygasa.

📢 Będzin: Wakacyjna Szkoła Tenisa Ziemnego okazała się strzałem w dziesiątkę. Będzie kontynuacja zajęć

Podczas wakacji w Będzinie zaprasza Wakacyjna Szkoła Tenisa Ziemnego. Zajęcia w czasie lipcowych spotkań cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, w konsekwencji czego miasto postanowiło, że będzie druga edycja tego przedsięwzięcia.

📢 Sosnowiec: upamiętnili 19. rocznicę śmierci Edwarda Gierka

Tegoroczne obchody XIX rocznicy śmierci Edwarda Gierka przypadły 29 lipca 2020 roku i zgodnie z przesłanym apelem organizatorów - prof. Pawła Bożyka, Adama Gierka, Jacguesa Kmieciaka, Michała Wcisło, Wojciecha Nitwinko i Macieja Gadaczka nie miały charakteru zorganizowanego spotkania, a indywidualne upamiętnienie tej wyjątkowej, zasłużonej postaci.

📢 Polak na urlopie MEMY. Wakacje Polaka, czyli pogoda byle jaka i... wiertarka u sąsiada. Zobacz najlepsze memy o polskich wakacjach

Tradycyjny urlop w Polsce wiąże się z kilkoma nieodzownymi obrzędami: narzekaniem na pogodę, narzekaniem na tłumy oraz koniecznością przeprowadzenia remontu. Ten ostatni zwyczaj przybiera niekiedy inną formę - urlopujący nie remontuje, ale remontuje jego sąsiad. No cóż... Wszyscy doskonale znamy to uczucie, gdy po miesiącach ciężkiej pracy można się wyspać, ale tuż nad ranem, tuż za ścianą ktoś postanowił skorzystać z wiertarki. Na szczęście Polacy zawsze potrafią zachować dobry humor - zobacz, jak internauci nabijają się z nieudanych wakacji. Prezentujemy zestaw najlepszych memów!

📢 Ile zarabiają górnicy? Znów są w centrum uwagi. Sprawdź poszczególne stanowiska

Górnicy znów są na pierwszym planie. Tym razem za sprawą trudnej sytuacji Polskiej Grupy Górniczej, przyjazdu na Śląsk wicepremiera Jacka Sasina i nieudanym planie naprawczym spółki. Po raz kolejny pojawia się wiele mitów na temat ich pracy i zarobków. Zwłaszcza dyskusja o pensjach rozgrzewa do czerwoności. Na podstawie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń na portalu wynagrodzenia.pl postanowiliśmy je porównać. Dane znajdziecie w galerii. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Planowane wyłączenia prądu na Śląsku [od 30 lipca do 4 sierpnia]. Zobacz pełny wykaz [Katowice, Zabrze, Bytom, Siemianowice Śl., Chorzów]

Podajemy planowane wyłączenia prądu w największych śląskich miastach. Na liście m.in. Katowice, Zabrze, czy Bytom. Wiadomo, jak potrafi zdenerwować brak prądu, więc lepiej być przygotowanym. Wystarczy kliknąć w "zobacz galerię", żeby sprawdzić szczegóły.

📢 Lato w mieście, czyli tak mijają wakacje w Czeladzi

Lato w mieście nie musi być nudne. Udowadniają to zajęcia, jakie przygotowane zostały dla dzieci i młodzieży w Czeladzi.

📢 Oto najdroższy dom na sprzedaż w Będzinie! Jest sterowany ze smartfona i kosztuje ponad 2 mln zł.

Oto najdroższy dom do kupienia w Będzinie. W serwisie otodom.pl nie znajdziecie w tym mieście droższego. Ten wyjątkowy budynek powstał w 2019 roku i jest w pełni inteligentny. Można sterować jego funkcjami z poziomu smartfona. Chcielibyście tu zamieszkać?

📢 Na al. Kołłątaja w Będzinie giną ludzie. Wreszcie zmieniają tu organizację ruchu. Mają być potem światła

Rozpoczęły się pierwsze prace drogowe, które mają sprawić, że na al. Kołłątaja w Będzinie (droga wojewódzka 910) będzie bezpieczniej. Zabiegają o to od lat mieszkańcy, bowiem na przejściu dla pieszych w rejonie Netto i kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa kilka osób straciło już życie. Było tu wiele wypadków, kolizji, rannych pieszych i pasażerów aut.

📢 Żarki Letnisko skarby architektury, drewniane stare wille ZDĘCIA

Żarki Letnisko słyną z mikroklimatu sprzyjającego wypoczynkowi, zdrowiu.

📢 Uszkodzony gazociąg w Porębie. Ewakuowano mieszkańców domów jednorodzinnych oraz dzieci ze szkoły

Dziś, 29 lipca, podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia gazociągu w Porębie na ulicy Siewierskiej. Ewakuowano mieszkańców domów jednorodzinnych oraz dzieci ze szkoły. Droga krajowa nr 78 była całkowicie zablokowana.

📢 Czy uczniowie wrócą do szkół we wrześniu? Są już wstępne wytyczne dla placówek

Czy uczniowie wrócą do szkół od września? Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, choć szef resortu edukacji jest za tym, aby lekcje od nowego roku szkolnego prowadzone były stacjonarnie. Główny Inspektor Sanitarny wydał już na tę okoliczność wstępne założenia dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa. Co się w nich znalazło? Nie będzie póki co mierzenia temperatury przy wejściu, obowiązku noszenia maseczek na lekcjach ani pojedynczych ławek w salach.

📢 Mieszkanka Czeladzi Helena Cybulska świętowała 100 urodziny. Były kwiaty i serdeczne życzenia

Mieszkanka Czeladzi Helena Cybulska świętowała 28 lipca 2020 roku 100 urodziny.

📢 Tłumy nad Pogorią III. Upalna pogoda zachęcała we wtorek do kąpieli [ZDJĘCIA]

Tłumy nad Pogorią w Dąbrowie Górniczej. W upalny wtorek, 28 lipca, tutejsza plaża pękała w szwach. Zobaczcie zdjęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto