Nasza Loteria

Przegląd tygodnia w Będzinie, najważniejsze wydarzenia od 15.03 do 21.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Będzina nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Będzina nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Będzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]”?

Przegląd tygodnia Będzin od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]

Stan na sobotę (21.03.2020) po południu: Razem już 56 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzonych w województwie śląskim. Zarażeni przebywają m.in. w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie i Raciborzu. Na szczęście, większość z nich jest w stanie dobrym. Część z nich być może już za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Wstrzymanie 500 plus na czas koronawirusa? Powstała petycja. Popierasz taki pomysł? Zagłosuj w sondzie!

W internecie popularność zdobywa petycja odnośnie wstrzymania wypłat świadczenia 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich. Pieniądze, które w ten sposób byłyby zaoszczędzone, miałyby zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem. Popieracie taki pomysł? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej.

📢 Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? To bardzo proste. WHO podaje przepis

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Okazuje się, że to bardzo proste. Epidemia koronawirusa nie ustaje. W piątek wieczorem, 20.03.2020, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii, a już dziś (stan na 21.03.2020) w województwie śląskim mówimy o 49 potwierdzonych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Do minimum ograniczane są kontakty międzyludzkie, kto może pracuje z domu, zaś wszystkie imprezy masowe są odwoływane jedna po drugiej. Istnieje jednak możliwość, by aktywnie chronić się przed wirusem SARS-Cov-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała przepis na to, jak w domowym zaciszu zrobić płyn dezynfekujący.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Będzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Będzinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii! Lekcje odwołane do Wielkanocy, 30 tysięcy złotych kary za złamanie kwarantanny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wieczorem w piątek, 20 marca 2020, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. - To trudna decyzja, ale taka, która ratuje życie - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Minister Szumowski zapowiedział, że możemy mieć do czynienia z nawet 10 tysiącami zakażonych osób. Za wprowadzenie stanu epidemii w Polsce odpowiedzialny jest Minister Zdrowia i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

📢 Polska najstarszą drużyną Euro 2021? Zobacz, ile lat będą mieli nasi reprezentanci (GALERIA)

PIŁKA NOŻNA. Z powodu pandemii koronawirusa mistrzostwa Europy zostały przesunięte na 2021 rok. Oznacza to, że być może dla niektórych piłkarzy reprezentacji Polski będzie to ostatni wielki turniej. Niewykluczone również, że kadra Jerzego Brzęczka będzie nawet najstarszą drużyną całej imprezy. Zobaczcie, ile lat będą mieli Biało-Czerwoni w 2021 roku.

📢 Koronawirus: w Czeladzi 41 osób w kwarantannie, zamknięte sklepy, ale ludzie gromadzą się w parkach

W Czeladzi aktualnie nie ma osób zarażonych koronawirusem, ale ponad 40 znajduje się w domowej kwarantannie. Na rynku i głównych ulicach miasta nie widać zbyt wielu osób, ale w parkach już tak.

📢 Dodatkowe pieniądze dla szpitala w Czeladzi na rozbudowę OIOM-u, respiratory i zakup karetki

W poniedziałek 23 marca 2020 roku Starostwo Powiatowe w Będzinie przekaże w trybie pilnym 1 mln zł szpitalowi w Czeladzi na powiększenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w ramach którego działa OIOM oraz zakup nowej specjalistycznej karetki. Do zakupów dołożą się też samorządowcy z terenu powiatu, a burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba zadeklarował przekazanie 60 tys. zł, które miał wydać w tym roku na organizację tegorocznych Dni Wojkowic. Działania te przyspieszyła sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

📢 Koronawirus. Sieci handlowe wprowadzają zmiany, by chronić pracowników i klientów

Dla bezpieczeństwa klientów i pracowników sieci handlowe wprowadzają zmiany związane z zagrożeniem koronawirusem. Co zmieniło się w poszczególnych sklepach? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 10 sposobów na zwiększenie efektywności pracy zdalnej

Koronawirus postawił miliony pracowników przed koniecznością pracy zdalnej. Wiele osób dosłownie z dnia na dzień musiało przestawić się na home office. Podpowiadamy, jak zorganizować pracę zdalną, aby przynosiła pożądane efekty.

📢 Auta na licytacjach komorniczych - oferty z marca 2020. Samochody do kupienia w bardzo dobrej cenie

Samochody na licytacjach komorniczych. Nie da się ukryć, że auta są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. Praktycznie każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w marcu 2020.

📢 Sławków: od maja 2020 roku mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci

Podczas marcowej sesji radni w Sławkowie podjęli uchwałę o zwiększeniu ceny za gospodarowanie odpadami. Od maja 2020 roku każdy mieszkaniec za odpady będzie płacił 28 zł miesięcznie. Dwa złote mniej - 26 złotych - zapłacą ci, którzy założą przydomowe kompostowniki. Brak segregacji skutkować będzie naliczaniem opłaty w podwójnej wysokości. Zgodnie z nowelizacją ustawy o odpadach z września 2019 roku przyjętą przez sejm wprowadzony bowiem został również powszechny obowiązek segregacji odpadów.

📢 Koronawirus: w Będzinie 13 osób w kwarantannie, mieszkańcy są ostrożni RAPORT, ZDJĘCIA

Za nami ponad tydzień walki z koronawirusem. W Będzinie nie ma na razie zdiagnozowanej osoby zarażonej koronawirusem. Jedna z takich osób pochodzi natomiast z terenu powiatu będzińskiego, a konkretnie z Siewierza.

📢 Koronawirus. Lista przychodni w woj. śląskim, gdzie można uzyskać teleporadę bez wychodzenia z domu

Koronawirus utrudnia wizyty lekarskie w woj. śląskim. Bez wychodzenia z domu, możemy skonsultować się z lekarzem rodzinnym i specjalistami. Taką możliwość oferują placówki podstawowej opieki zdrowotnej w całej Polsce. Sprawdź przychodnie w woj. śląskim, które oferują teleporady w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 - kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź listę.

📢 Tak pracownicy pierwszej linii chronią się przed koronawirusem. Jak wyglądają sklepy, punkty usługowe i środki transportu [22.03.2020 r.]

Koronawirus w Polsce odbił się na każdej sferze naszego życia. Niektórzy pracownicy walczą w pierwszej linii z pandemią. Sprawdziliśmy, jakie środki ochrony przed koronawirusem wprowadzili pracodawcy i jak zabezpieczają się sami pracownicy.

📢 Uwaga. Kupiłeś dziecku tę chińską zabawkę w Pepco?

Firma PEPCO opublikowała dla swoich klientów ostrzeżenie, dotyczące wycofania ze sklepów w całej Polsce zabawki dla dzieci. Jak się okazuje, może być ona niebezpieczna. Sprawdź, czy ją kupiłeś, a jeżeli tak - natychmiast zwróć.

📢 MEMY. Kwarantanna lekiem na koronawirusa. Jak ją przeżyć?

MEMY. Koronawirus i kwarantanna w memach to dopiero niezłe żarty! Skutki kwarantanny mogą się pojawić dopiero za jakiś czas - przekonują internauci i tworzą zaskakujące memy. W związku koronawirusem to środek prewencyjny, wynikający z troski o zdrowie Polaków. Decyzją rządu zamknięte zostały placówki oświatowe, wprowadzono również szereg obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce. To stan wyjątkowy i niecodzienna sytuacja. Jak sobie z nią radzić, by nie zwariować? Internauci tworzą memy o kwarantannie i koronawirusie i w ten sposób oswajają rzeczywistość. Trudno nie zgodzić się z głosami, że ważny będzie dystans, dobra organizacja czasu, ale również odpowiedzialne podejście do tematu wirusa, gdyż kwarantanna to jedyny, realny sposób, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Memy o kwarantannie obejrzyj w galerii.

📢 Dąbrowski szpital błaga o sprzęt! W Zagłębiowskim Centrum Onkologii brakuje niemal wszystkich środków ochronnych dla personelu

Apel dąbrowskiego szpitala! Nie ma rękawiczek jednorazowych, maseczek, ani termometrów bezdotykowych. Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej błaga o sprzęt

📢 Żółwie w Siewierzu wygrzewają się w słońcu. Już się wybudziły

Z Podkarpacia, Wielkopolski i Mazowsza płyną sygnały, że wiosna tuż, tuż, bo do swoich gniazd wróciły bociany. Dla tych, którzy uważają, że kilka bocianów wiosny nie czyni, mamy koronny dowód, że wiosna jednak jest blisko. W Nadleśnictwie Siewierz, z zimowego snu obudziły się żółwie błotne i wygrzewają się w promieniach coraz cieplejszego słońca. Zazwyczaj żółwie tego gatunku spokojnie czekają na wiosnę na dnie zbiornika do kwietnia, a nawet do początków maja.

📢 Radny Łukasz Litewka wspomógł pięć miejskich szpitali. Kupił rękawiczki potrzebne personelowi szpitala. Przekazał łącznie 120 tys. par

Radny Łukasz Litewka wsparł personel Centrum Urazowego w Sosnowcu. Zakupił dla szpitala tysiąc par rękawiczek, a sklep Total BHP podarował dla szpitala kolejne tysiąc par. Te drobne rzeczy są bardzo potrzebne w szpitalach. Jeśli tylko możemy, pomagajmy.

📢 Koronawirus: zamknięty parking nad Pogorią III, bo gromadziły się tu setki osób. Zobaczcie zdjęcia

Słoneczna pogoda i dość wysoka temperatura sprawiła, że w miniony weekend nad jeziorem Pogoria III można było spotkać setki osób, które tutaj postanowiły spędzić wolny czas. Nie zważały na apele o ostrożność w obliczu zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa i niegromadzenie się w większych skupiskach. Miasto zareagowało na te wydarzenia i ograniczyło właśnie wjazd na parking nad jeziorem.

od 16 lat
Wideo

Lucyna Nenow - wizyta prezydenta Dudy w Jaworznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto