Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z marca 2020 w Będzinie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Będzina nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd marca 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Będzina nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Będzina najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?”?

Przegląd marca 2020 w Będzinie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z marca 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus - nowe rządowe ograniczenia! Dzieci i młodzież z zakazem, sklepy od godz. 10 do 12 tylko dla seniorów. Co jeszcze?

Premier Morawiecki poinformował we wtorek o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z walką z epidemią koronawirusa. Rząd zaostrzył zakaz wychodzenia z domów. Teraz niepełnoletni będą mogli wyjść na zewnątrz tylko pod opieką dorosłych. Zamknięte zostaną parki i miejsca rekreacyjne, a także zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Sklepy spożywcze od godz. 10 do 12 będą dostępne tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Sprawdź wszystkie ograniczenia - kliknij w "zobacz galerię".

📢 Co więźniowie robią w celach? Często...bazgrzą coś po ścianach. Zobaczcie efekty na zdjęciach ze śląskiego aresztu

Spędzali w zamknięciu niejednokrotnie długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "dzieła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Te panie są podejrzane o oszustwa! Szuka ich policja w woj. śląskim. Rozpoznajesz?

Kobiety z naszej galerii poszukiwane są w związku z artykułem 286, paragraf 1 Kodeksu Karnego, który mówi o tym, że "kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Tych kobiet szuka policja, ich wizerunki oraz rysopisy są opublikowane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Czasami są poszukiwane od lat. Widziałeś którąś z nich? Skontaktuj się z najbliższym posterunkiem lub zadzwoń na bezpłatny numer: 997 (tel. stacjonarny) lub 112. Dane zostały zebrane na niedzielę 29 marca 2020.Kliknij w "zobacz galerię" i zobacz te Panie. Rozpoznajesz którąś?

Prasówka marzec Będzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w marcu uwagę czytelniczek i czytelników z Będzina. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus w Czeladzi: Zamknięto Oddział Chorób Wewnętrznych w szpitalu. Chora to pielęgniarka. 40 osób zostało objętych kwarantanną

We wtorek 31 marca w Czeladzi zamknięto Oddział Chorób Wewnętrznych w szpitalu do odwołania. Pielęgniarka, która tam pracowała jest chora na koronawirusa. W związku z tym aż 40 osób zostało objęte kwarantanną.

📢 19. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim, jedna osoba zmarła [popołudnie 31 marca 2020]. Skąd są zakażeni?

Bilans osób zakażonych wzrósł o kolejne 83 osoby - poinformowało we wtorek po południu, 31 marca Ministerstwo Zdrowia. Wśród zainfekowanych jest 19 osób z woj. śląskiego. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna. Zmarła 70-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Łącznie w Polsce zakażonych jest 2 215 osób, w tym 32 pacjentów już nie żyje. Najwięcej, osiem osób, zmarło do tej pory w woj. śląskim.

📢 27. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [31 marca 2020, rano]. Skąd są zakażeni? Jak doszło do zarażenia?

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych zakażonych w woj. śląskim rano we wtorek 31 marca. Łącznie w ciągu ostatnich 12 godzin wykryto 27 nowych zakażeń koronawirusem w naszym województwie. Jedna osoba jest w ciężkim stanie. Do tej pory wykryto już 236 osób zakażonych w województwie śląskim.

📢 Będzin: W czasie epidemii koronawirusa... pili alkohol przy przystanku. Mieli pecha

Od ubiegłego tygodnia obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące m.in. całkowitego zakazu gromadzenia się osób. Niestety, trzech mężczyzn z powiatu będzińskiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

📢 Bloki z PRL - dziwne, nietypowe, największe... One robią wrażenie! Sprawdź, gdzie można je znaleźć

Blokowiska z PRL. Zerknijcie na zdjęcia w galerii... ale spójrzcie na te bloki życzliwie. Oto osiedla, które są ładne, choć urodą nieoczywistą, przemyślanie planowane, z dużą ilością zieleni i przestrzenią między domami, nietypowe, ciekawe, czasem na skalę kraju czy Europy. Wiecie, gdzie można je znaleźć? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 W Będzinie chcą wybudować kolejną elektrociepłownię. Mieszkańcy mają obawy

W Będzinie i częściowo w Sosnowcu, na terenie Elektrociepłowni Będzin, ma powstać ekologiczna elektrociepłownia na paliwa alternatywne, za czym zdaniem mieszkańców kryje się po prostu kolejna spalarnia odpadów. Takie instalacje są potrzebne, ale – co podkreślają mieszkańcy nie tylko tego miasta, ale także sąsiednich Sosnowca czy Dąbrowy Górniczej – nie w centrum całej aglomeracji, tuż obok domów oraz budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Zwłaszcza, że już działa w tym miejscu EC Będzin.

📢 Wojkowice Kościelne: Groźny wypadek na S1, droga była tymczasowo zamknięta. Jedna osoba jest ranna

Groźny wypadek miał miejsce na S1 w Wojkowicach Kościelnych. Jedna osoba trafiła do szpitala. Jako wstępną przyczynę zdarzenia zakwalifikowano wymuszenie pierwszeństwa.

📢 Będzin: wstrzymany wywóz odpadów segregowanych. Bioodpady wywiozą co dwa tygodnie

Zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wpływa nie tylko na nasze sprawy zawodowe oraz zdrowotne, ale także na codzienne życie. W Będzinie mieszkańcy martwią się tym, że z posesji prywatnych do odwołania nie będą od nich odbierane śmieci zbierane selektywnie.

📢 8. nowych zakażeń koronawirusem w woj. śląskim, 1. osoba zmarła [30 marca 2020]

Koronawirus w woj. śląskim. W szpitalu w Tychach zmarła 83-letnia kobieta, którą hospitalizowano z powodu koronawirusa. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 8 nowych zakażeniach w województwie śląskim - m.in. z Katowic, Bytomia, Rudy Śląskiej, pow tarnogórskiego i będzińskiego. Jak się zarazili? Czytaj dalej...

📢 Prezydent Będzina przeciwko organizacji wyborów w maju

Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina, w mediach społecznościowych udostępnił oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego sprzeciwia się zbliżającym wyborom prezydenckim. Powodem oczywiście rozprzestrzeniający się w kraju koronawirus.

📢 Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Gdzie udać się po pomoc? Oto czynne gabinety dentystyczne LISTA NFZ

Ból zęba w czasie epidemii koronawirusa? Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia społecznej kwarantanny, w końcu śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia porozumiał się z dentystami z woj. śląskiego i opublikował listę czynnych w czasach epidemii gabinetów i przychodni stomatologicznych. Sprawdź, które gabinety (a jest ich ponad 120!) są czynne w woj. śląskim, i w jakim zakresie. Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej pusto. Mieszkańcy Zagłębia zostali w domach. Zobaczcie zdjęcia

Słoneczna i ciepła aura zachęca w sobotę 28 marca 2020 roku do wyjścia z domu. Można było być niemal pewnym, że nad Pogorią III w Dąbrowie Górniczej, pomimo obostrzeń sanitarnych, będę tłumy. A tymczasem nic z tego. Dąbrowianie zachowują się odpowiedzialnie, a nad jeziorem pojawiło się w sumie w południe kilkanaście osób. W normalnych warunkach na plaży pewnie pojawiłyby się już koce, a piknikom nie byłoby końca.

📢 Koronawirus w woj. śląskim - już 272 zakażonych. Skąd pochodzą? Jak się zakazili?

Koronawirus w woj. śląskim. Potwierdzono 272 przypadków zakażenia w naszym regionie. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Próbowali okraść kiosk w Będzinie. Mieli pecha

Policjanci z Będzina zatrzymali 4 osoby, który w nocy z wtorku na środę usiłowały włamać się do kiosku. Mundurowi zauważyli, że mężczyzna przy użyciu noża podważa metalową roletę. Na widok policyjnego patrolu sprawcy zaczęli uciekać, ale po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez mundurowych.

📢 W Będzinie mężczyzna zaatakował policjantów tasakiem

Policjanci z Będzina zatrzymali agresywnego 43-latka, który w jednym z mieszkań na ternie miasta awanturował się ze swoją żoną. Mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów tasakiem. Tylko dzięki stanowczej postawie mundurowych nie doszło do tragedii.

📢 Będzin Arena coraz bliżej. Czy koronawirus pokrzyżuje plany miasta? Zdjęcia z budowy

Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest obecnie budowa ogromnej hali widowiskowo-sportowej – Bedzin Areny, na którą czekają mieszkańcy, a przede wszystkim kibice siatkówki, bo w tym mieście funkcjonuje ekstraklasowy zespół MKS-u. Na razie musi jednak rozgrywać swoje mecze w sąsiednim Sosnowcu. Jak się okazuje prace postępują i widać już w środku zarys trybun, ale dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy w obliczu zagrożenia koronawirusem uda się zakończyć budowę zgodnie z planem, a więc w połowie 2020 roku.

📢 Koronawirus. Mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w woj. śląskim!

Ministerstwo Zdrowia o godzinie 13.30 poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nowych zarażonych są 2 osoby z województwa śląskiego, to kobieta i mężczyzna z powiatu cieszyńskiego. Tymczasem mamy trzy pierwsze osoby wyleczone w województwie śląskim!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto