Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkolaki w krainie... czystości

Magdalena Nowacka
Bańki mydlane wykonały liryczny taniec, kończąc walkę z bakteriami. Do zabawy włączyły się mydełka, ręczniki i szampony... Tak zakończyło się przedstawienie "Dorotka w krainie czystości".

Bańki mydlane wykonały liryczny taniec, kończąc walkę z bakteriami. Do zabawy włączyły się mydełka, ręczniki i szampony... Tak zakończyło się przedstawienie "Dorotka w krainie czystości". Spektakl przygotowany przez dzieci z grupy "Leśnych Duszków" i "Wiewiórek" otworzył II Międzymiastowy Turniej Przedszkolny "Baw się zdrowo i wesoło" w Przedszkolu Miejskim nr 13.

Zdrowe dzieciaki

Impreza odbyła się w ramach realizowanej koncepcji "Zdrowi do Europy".

- Pomysł zrodził się dzięki pomocy pani profesor Ewy Syrek z Uniwersytetu Śląskiego. Turniej prowadzony jest jednocześnie w zgłoszonych przedszkolach Będzina, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Tychów. Pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. Chcemy przyzwyczaić najmłodszych do prawidłowych nawyków zdrowotnych w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej - mówiła Iwona Galus, dyrektor PM nr 13.

Konkursy i zabawy, w których wzięły udział dzieci, tworzyły bloki tematyczne: promocja zdrowia, życie w rodzinie, zdrowie psychiczne, bezpieczeństwo w codziennym życiu, higiena osobista i otoczenia, ruch w życiu człowieka oraz zdrowy styl odżywiania.

Czym lubią bawić się chłopcy a czym dziewczynki? Odpowiadając na to pytanie przedszkolaki dopasowywały przedmioty do płci.

Być szamponem

Maluchy układały kompozycje ze zdrowych produktów na kromce z razowego pieczywa, odgadywały uczucia wyrażane mimiką, wskazywały przedmioty chroniące przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wyszukiwały przedmioty służące do higieny osobistej.

Najmłodsi bardzo przeżywali udział w turniejowych zadaniach i występ w spektaklu. W większości dziewczynki uważały, że myć się trzeba dwa razy dziennie. Chłopcom jeden raz wystarczał na cały dzień.

- Grałem szampon. Razem z kolega pilnowaliśmy pałacu królowej czystości. W domu mam swój ulubiony szampon, który nie szczypie mnie w oczy, dlatego mycie włosów nie jest nieprzyjemne. Robię to co drugi dzień. Trochę pomaga mi mama, ale już wkrótce będę sobie radził całkiem sam - zapewniał Maciek Klimczak z grupy sześciolatków.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto