Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Podpisali umowę

(mawa)
Podczas dni Żydaczowa czeladzcy samorządowcy podpisali umowę partnerską z ukraińskim miastem. — Podpisania umowy przypada na odchody 850. rocznicy pierwszej historycznej wzmianki o istnieniu naszego ...

Podczas dni Żydaczowa czeladzcy samorządowcy podpisali umowę partnerską z ukraińskim miastem.

— Podpisania umowy przypada na odchody 850. rocznicy pierwszej historycznej wzmianki o istnieniu naszego ukraińskiego partnera. Podpisanie umowy to formalność, bo jej warunki były już dawno ustalone —wyjaśnia Zbigniew Szaleniec, zastępca burmistrza, który wraz z burmistrzem Markiem Mrozowskim był na Ukrainie.

Umowa Czeladzi z ukraińskim miastem nie określa szczegółów współpracy. Przewidziano w niej m.in. intensywną współpracę między ośrodkami oświaty i kultury, wspieranie wymian młodzieżowych oraz organizację wspólnych imprez i spotkań, w których uczestniczyć będą mieszkańcy obu miast.

Strony zobowiązały się też do przygotowania wspólnych projektów np. pozyskiwania środków finansowych z Unii Europejskiej.

Umowa została zawarta na pięć lat. Termin jej obowiązywania przedłuży się automatycznie na kolejne pięć lat, jeśli żadna ze stron, na trzy miesiące przed wygaśnięciem ostatniej, nie wypowie jej w formie pisemnej. Szczegóły umowy na dany rok będą uzgadniane podczas dorocznych pobytów oficjalnych delegacji samorządowców z obu miast.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto