Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podjęto decyzje o likwidacji oddziału niemowlęcego

(mano)
Radni powiatowi podjęli uchwałę o likwidacji oddziału niemowlęcego Powiatowego Szpitala Dziecięcego w Będzinie. - Od 1999 roku do września bieżącego, liczba łóżek na oddziale dziecięcym nie uległa zmianie, ...

Radni powiatowi podjęli uchwałę o likwidacji oddziału niemowlęcego Powiatowego Szpitala Dziecięcego w Będzinie.

- Od 1999 roku do września bieżącego, liczba łóżek na oddziale dziecięcym nie uległa zmianie, natomiast ilość łóżek oddziału niemowlęcego zmniejszono w tym okresie o 7. W rezultacie obecnie na pierwszym z tych oddziałów jest 30 łóżek a na drugim 18. Analiza hospitalizacji w oddziałach pediatrycznych wykazuje ciągłe zmniejszanie się przyjmowanych dzieci. Ta tendencja spadkowa jest m.in. wynikiem minusowego i najniższego w województwie przyrostu naturalnego - wyjaśnia Eugeniusz Kubień, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Funkcję likwidowanego oddziału niemowlęcego przejmie 35-łóżkowy oddział dziecięcy, znajdujący się w tym samym budynku przy ul. Sienkiewicza 17. Jednocześnie zostaną w nim utworzone dwa pododdziały. Dla dzieci młodszych z 12 łóżkami i dla dzieci starszych z 23.

- Przekształcenie dwóch istniejących oddziałów w jeden, w żadnym wypadku nie ograniczy dostępności do usług medycznych - zapewnia naczelnik Kubień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto