Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy, trzeci żłobek w Będzinie coraz bliżej. Przyjmie dzieci 1 października

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Nowy żłobek powstaje w siedzibie byłego gimnazjum przy ulicy Sportowej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy żłobek powstaje w siedzibie byłego gimnazjum przy ulicy Sportowej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Um Będzin
W Będzinie powstaje nowy, trzeci już żłobek, którego otwarcie zaplanowane zostało na 1 października 2020 roku. Będzie to nowoczesna placówka, całkowicie dostosowana do potrzeb najmłodszych dzieci. W poniedziałek 17 sierpnia ruszyły zapisy do tej placówki.

Żłobek będzie świadczył usługi opiekuńczo-wychowawcze i żywieniowe na rzecz dzieci – mieszkańców miasta Będzina. Placówka będzie dysponowała 62 miejscami dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Ostateczna liczba przyjętych dzieci – w związku ze stanem pandemii – będzie wynikała z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tymczasem od 17 sierpnia 2020 roku rozpoczynają się zapisy do Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie, który mieścił się będzie przy ul. Sportowej 1.

Rekrutacja potrwa do 11 września 2020 roku. Rodzice powinni wypełnić kartę zgłoszenia dziecka, dostępną na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz w Wydziale Oświaty, II piętro pok. 215.

Kartę zgłoszenia należy złożyć w Urzędzie Miejskiego w Będzinie w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Zapisy dzieci do Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie” wraz z ewentualnymi dodatkowymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie określonych w Statucie Żłobka kryteriów.

Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi w piątek 18 września 2020 roku o godz. 14. Lista dzieci przyjętych zostanie wywieszona w siedzibie Żłobka Miejskiego nr 3 przy ul. Sportowej 1.

Zasady przyjmowania dzieci do żłobka:

1. Do żłobka przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci:

  • rodziców pracujących,
  • rodziców uczących się,
  • rodziców samotnie wychowujących dzieci,
  • niepełnosprawne i wymagające szczególnej opieki,
  • z rodzin zastępczych,
  • z rodzin wielodzietnych.

2. Kolejność zgłoszeń nie stanowi kryterium kwalifikacyjnego.
3. Dzieci nieprzyjęte do żłobka, w związku z brakiem miejsc, umieszczane są na liście oczekujących na przyjęcie.
4. W przypadku zwolnienia się miejsca w żłobku, dzieci przyjmowane są zgodnie z kolejnością na liście oczekujących na przyjęcie.
5. Z rodzicem (opiekunem prawnym) dziecka przyjętego do Żłobka Miejskiego nr 3 w Będzinie zawiera się umowę w sprawie korzystania z usług żłobka oraz odpłatności za te usługi.

Obecnie w Będzinie działają dwa żłobki. Żłobek Miejskiego nr 1 przy ul. Turniejowej ma 57 miejsc dla dzieci. Personel to 7,5 etatu opiekunek. Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Jesionowej liczy z kolei 62 miejsca. Etatów pracowniczych dla opiekunek jest tutaj 9.

Będziński samorząd planuje do budynku zlikwidowanego Gimnazjum nr 1 przy ul. Sportowej 1 przenieść także pięciooddziałowe Przedszkole Miejskie nr 1, które dziś mieści się przy ul. Zawale 7. Aktualnie przystosowywane do nowych funkcji są pomieszczenia budynku byłego gimnazjum, gdzie musi pojawić się całe niezbędne zaplecze i wyposażenie dla maluchów. Tuż obok powstaje również całkiem nowy plac zabaw dla najmłodszych.

- Przedszkole Miejskie nr 1 działa obecnie w budynku biurowym z trudem dostosowanym na początku lat dziewięćdziesiątych do potrzeb placówki wychowania przedszkolnego - informuje Kinga Wesołowska-Bodzek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Będzinie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto