Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe rondo w Czeladzi, u zbiegu ul. Szpitalnej i Kombatantów, będzie nosić imię Czeladzkiego Samorządu. Wkrótce stanie tu świetlna tablica

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tak wygląda rondo, które będzie nosiło nazwę "Ronda Czeladzkiego Samorządu"
Tak wygląda rondo, które będzie nosiło nazwę "Ronda Czeladzkiego Samorządu" Piotr Sobierajski/FBZ. Szaleniec
Podczas ostatniej sesji czeladzcy radni zdecydowali, że rondo na skrzyżowaniu drogi powiatowej - ul. Szpitalnej z drogą gminną - ul. Kombatantów będzie „Rondem Czeladzkiego Samorządu”

Z inicjatywą nadania tego właśnie imienia wystąpił burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

- Nazwa ta ma wymiar symboliczny, ponieważ w pewien sposób upamiętnia ona wszystkich samorządowców, burmistrzów, pracowników jednostek miejskich, a także pozostałe osoby, które przyczyniły się do pozytywnych przemian w naszym mieście na przestrzeni ostatnich 30 lat - mówi Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

- Warto dodać, że podczas głosowania inicjatywa ta uzyskała poparcie wszystkich radnych biorących udział w głosowaniu. Jeśli chodzi zaś o sposób przypisania tej nazwy rondu, to już niebawem pojawi się na nim specjalna podświetlana tablica - dodaje.

Rondo u zbiegu ulic Szpitalnej i Kombatantów otwarte zostało oficjalnie w pod koniec 2019 roku. W spotkaniu i przecięciu symbolicznej wstęgi wziął wtedy udział burmistrz Zbigniew Szaleniec wspólnie ze starostą powiatowym Sebastianem Szaleńcem, przewodniczącym Rady Powiatu Janem Powałką i radnymi Barbarą Strzelecką, Jolantą Ptaś, Patrycją Juszczyk, Dariuszem Pietrzykowskim, Łukaszem Wesołowskim oraz swoimi współpracownikami. Nie zabrakło także przedstawicieli wykonawcy tej inwestycji z firmy Eurovia i mieszkańców.

Nowe rondo było potrzebne, bo wcześniej na kłopotliwym dla kierowców skrzyżowaniu często dochodziło do kolizji. Teraz jeździ się tutaj zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim bezpieczniej.

Rondo jest jednym z elementów całkiem nowego układu komunikacyjnego w mieście, który powstał tu ostatnio kosztem prawie 40 mln zł. Budowa trzech nowych węzłów przesiadkowych nie tylko ułatwiła poruszanie się po mieście oraz korzystanie z wybranych środków transportu, ale sprawiła również, że przybyło tutaj całkiem sporo nowych dróg rowerowych. W sumie 10 km tras rowerowych oraz 6 km pieszo-rowerowych. To właśnie one połączyły wszystkie trzy węzły przesiadkowe.

- W niecałe dwa lata dokonaliśmy w naszym mieście rewolucji drogowo-rowerowej, łączącej się z naprawą czy budową chodników oraz przebudową wielu innych elementów miejskiej i powiatowej infrastruktury drogowej. W dwa lata wykonaliśmy to, co zwykle w miastach realizuje się przez dekadę albo i dłużej – mówił burmistrz Czeladzi.

Trzy nowe centra/węzły przesiadkowe pojawiły się u zbiegu ulic Szpitalnej i Kombatantów, Katowickiej i Dehnelów oraz w rejonie ul. Francuskiej i Nowopogońskiej. Wraz z nimi cała niezbędna infrastruktura, służąca kierowcom, pasażerom, pieszym, a także rowerzystom.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto