MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe inwestycje w gminie Psary. Oto, co się zmieni. Nie tylko remonty dróg i chodników

Piotr Sobierajski
Trwa również budowa chodnika, który połączy ulice Ogrodową i Szopena

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa również budowa chodnika, który połączy ulice Ogrodową i Szopena Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UG Psary
Inwestycje w gminie Psary nabierają tempa. Jedne zbliżają się do finału, kolejne rozpoczną się wkrótce, jak choćby po podpisaniu już umowy z wykonawcą, przebudowa ulicy Kalcytowej w Górze Siewierskiej.

Zakończył się jeden z etapów zagospodarowania terenu przy ośrodku kultury i remizie OSP w Górze Siewierskiej, czyli budowa wraz z odwodnieniem ulicy Ogrodowej. Zmiany widoczne są także między innymi przy garażach strażackich.

Inwestycje w gminie Psary: ulica Ogrodowa z nową nawierzchnią

Na ulicy Ogrodowej, po wybudowaniu kanalizacji deszczowej i wpustów drogowych, a także wyremontowaniu zjazdów i umocnieniu poboczy kruszywem, przyszedł czas na położenie nawierzchni asfaltowej. Prace prowadzone były na blisko 143 m odcinku drogi.

Zobacz zdjęcia kliknij TUTAJ!

Inwestycje w gminie Psary: zmiany za ośrodkiem kultury i remizą OSP

Wiele dzieje się także za budynkiem ośrodka kultury i remizą OSP w Górze Siewierskiej, gdzie zakończono budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci gazowej i odwodnienie terenu. Dobiega również końca budowa placu manewrowego przed garażami strażackimi i drogi wjazdowej, umiejscowionej między ośrodkiem kultury, a siedzibą Zakładu Gospodarki Komunalnej. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z obniżeniem posadzki w jednym ze strażackich garaży, by w przyszłości mógł w nim parkować nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Inwestycje w gminie Psary: łącznik między ulicami Ogrodową i Szopena

Trwa również budowa chodnika, który połączy ulice Ogrodową i Szopena. Do tej pory wykonawca ułożył tam krawężniki. Warto wspomnieć, że dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli nie tylko szybciej, ale i bezpieczniej dotrzeć do przystanku autobusowego, ośrodka kultury czy pobliskich sklepów. Wykonawcą inwestycji jest firma Silesia Trans Service Sp. z o.o. z Katowic. Wartość przedsięwzięcia sięga 4 mln 884 tys. 475,78 zł, a planowany termin zakończenia prac to październik tego roku.

Inwestycje w gminie Psary: zmieni się też ulica Kalcytowa

18 maja wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń podpisał umowę na przebudowę ulicy Kalcytowej w Górze Siewierskiej. Inwestycja, której wartość sięga ponad 402 tys. zł zostanie wsparta dofinansowaniem z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Ulica Kalcytowa znajduje się na osiedlu Czerwony Kamień w Górze Siewierskiej. Nowa nawierzchnia pojawi się na ponad 190 m drogi. Prace obejmą rozebranie starej i wykonanie nowej podbudowy z mieszanki kruszyw. Następnie ułożone zostaną krawężniki i nowa nawierzchnia jezdni z kostki betonowej. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma BRUKPOL BIS Paweł Kruz z Koziegłów. Koszt inwestycji wynosi 402 tys. 341,02 zł, z czego 305 tys. 685 zł stanowi dotacja z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Funduszu Odporności. Planowany termin zakończenia prac to 18 listopada.

Inwestycje w gminie Psary: 5 mln zł na nowe przedsięwzięcia

Warto przypomnieć, że 19 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczystość, na której wójt Tomasz Sadłoń oraz prezes ZGK w Psarach Łukasz Siwczyk i członek zarządu spółki Aleksandra Bensel odebrali czeki, dzięki którym realizowane będą w gminie kolejne inwestycje z zakresu dróg i gospodarki wodno-ściekowej. Dofinansowania sięgają blisko 5 mln zł.

Gmina Psary otrzyma 1 mln 931 tys. 255 zł na przebudowę gminnego odcinka ulicy Głównej w Sarnowie, gdzie powstanie także nowy chodnik. Fundusze sięgające 3 mln 12 tys. 944 zł trafią do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Psarach i zostaną przeznaczone na budowę sieci kanalizacji ciśnieniowej głównie w ulicach Kolejowej i Leśnej w Gródkowie, a także przebudowę sieci wodociągowej w ulicy Kolejowej w Gródkowie. Dotacje pochodzą z funduszy unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto