Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa "Zielona pracownia" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych

OPRAC.: PAS
Inauguracja "Zielonej pracowni" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Inauguracja "Zielonej pracowni" w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UMiG Siewierz
Dobre wieści dla uczniów oraz ich rodziców. Ostatnio otwarta została kolejna „Zielona pracownia". Tym razem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. To nowoczesna i w pełni wyposażona sala dydaktyczna, dzięki której kształcenie dzieci i młodzieży będzie znacznie bardziej interesujące. Nowe wyposażenie będzie przydatne podczas nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych oraz geograficznych.

Utworzenie pracowni było możliwe dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - „Zielona Pracownia 2021" w wysokości 50 tys. zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 51 tys. 442 zł.

W ramach projektu pojawiły się w pracowni nowoczesne pomoce dydaktyczne i laboratoryjne, sprzęt multimedialny, telewizor o dużym formacie, nowe meble oraz ciekawie zaaranżowano wnętrze sali. Lekcje w zielonej pracowni nie będą ograniczać się do schematów i podręczników. Znajdują się tutaj szkielet, model człowieka i jego poszczególnych narządów - serca, oka czy mózgu. Są też nowe globusy, kolekcje okazów ze świata roślin i zwierząt, zestawy do badania wody, powietrza i gleby.

Dzięki kupionym pomocom dydaktycznym uczniowie mogą dosłownie „rozebrać człowieka na części”, wziąć kość udową w rękę czy dokonać analizy budowy układu kostnego ptaka, ryby czy szczura. To bardzo ważne, aby dzieci ucząc się, uruchamiały wszystkie swoje zmysły- mogły dotknąć szkieletu, a nie tylko oglądać go na ilustracji w podręczniku. Bogata kolekcja preparatów mikroskopowych pozwoli sięgnąć w głąb organizmów. Dzięki nowoczesnemu mikroskopowi z kamerą będzie możliwe oglądanie obrazu w większym formacie. Dzięki pracowni „Młodzi Ekolodzy” uczniowie będą mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i wyciągać wnioski.

W ubiegłym roku, w ramach projektu WFOŚiGW w Katowicach „Zielona Pracownia 2020", podobna sala dydaktyczna powstała w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach.

W inauguracji nowej pracowni wzięli udział m.in. prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek, burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, radna Rady Miejskiej w Siewierzu Renata Cesak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński, sekretarz Gminy Siewierz Urszula Radziwołek, skarbnik Gminy Agnieszka Zarychta, sołtys Sołectwa Wojkowice Kościelne Bożena Bednarczyk, pracownicy UMiG Siewierz oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto