Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrodzili wystawę

(mano)
Anna Smogór była bardzo wzruszona, odbierając nagrodę.
Anna Smogór była bardzo wzruszona, odbierając nagrodę.
W ogólnopolskim konkursie na wydarzenie muzealne roku "Sybilla 2005" Muzeum Zagłębia w Będzinie otrzymało trzecią nagrodę w kategorii "Wystawy przyrodnicze, techniczne i medyczne".

W ogólnopolskim konkursie na wydarzenie muzealne roku "Sybilla 2005" Muzeum Zagłębia w Będzinie otrzymało trzecią nagrodę w kategorii "Wystawy przyrodnicze, techniczne i medyczne". Wyróżniono w ten sposób wystawę "Dawna broń", która od kwietnia 2005 roku prezentowana jest na będzińskim Zamku.

Konkurs "Sybilla" jest obecnie najważniejszym forum promocji i wymiany doświadczeń dla muzealników z całej Polski. Nagrody przyznawane są w dziesięciu kategoriach - wystawy sztuki, wystawy archeologiczne, historyczne, biograficzne i literackie, etnograficzne, przyrodnicze, techniczne i medyczne, publikacje, programy edukacyjne, oświatowo-wychowawcze i promocyjne oraz za osiągnięcia w działalności naukowej, konserwacji i zakresu organizacji. Każde muzeum może nadesłać po jednym zgłoszeniu w każdej kategorii.

Nagrodę dla Muzeum Zagłębia odebrała z rąk Tomasza Merty i Andrzeja Rottermunda, dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie, Anna Smogór, dyrektor Muzeum Zagłębia oraz autor scenariusza wystawy "Dawna broń", Zbigniew Fuiński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto