Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na swój projekt dostali prawie pięć tysięcy euro!

Magdalena Nowacka
Nieformalna, będzińska grupa teatralna otrzymała prawie 5 tysięcy euro w ramach akcji inicjatyw młodzieżowych Programu Komisji Europejskiej. To pieniądze na realizację przedstawienia teatralnego na podstawie książki ...

Nieformalna, będzińska grupa teatralna otrzymała prawie 5 tysięcy euro w ramach akcji inicjatyw młodzieżowych Programu Komisji Europejskiej. To pieniądze na realizację przedstawienia teatralnego na podstawie książki "Zraniony pasterz" Daniela Ange.

Na pomysł wpadły trzy przyjaciółki studentki: Anna Gawron, Magdalena Kaczmarzyk i Joanna Podgórska. Dziewczyny znają się ze spotkań w ramach ruchu Światło-Życie.

- Koleżanki postanowiły zrobić przedstawienie oparte na ukochanej przez nie książce. Ponieważ ja kiedyś już ubiegałam się o wsparcie innego projektu w ramach programu "Młodzież", dlatego postanowiłam im teraz pomóc - mówi Joanna.

Studentki wypełniły wniosek w kwietniu, a w czerwcu okazało się, że... dostaną pieniądze. Swoim pomysłem zaraziły jeszcze kilka osób.

- Bardzo się ucieszyłyśmy, bo zwykle miasta, które już brało udział w tym projekcie, mają mniejsze szanse, żeby powtórnie dostać pieniądze na projekt. Oczywiście musieliśmy znaleźć organizację, która nas poprze i zapewnić sobie salę do prób. Udało się - mówi Anna.

Projekt obejmuje m. in.: warsztaty teatralne dla dzieci (4-8 września) i młodzieży (31 sierpnia - 8 września, ale nie codziennie) oraz wieńczący je happening (15 września), wycieczkę do Krakowa dla uczestników warsztatów, a podczas niej zwiedzanie miasta, casting (10 września) i próby do musicalu, przygotowanie kostiumów, scenografii, muzyki oraz choreografii, budowa strony internetowej (www. metamorfozy. bedzin. eu).

W przyszłą niedzielę (10 września) o godzinie 14 w Ośrodku Kultury odbędzie się casting dla młodzieży do spektaklu teatralnego, zrealizowanego na podstawie książki "Zraniony pasterz". Treścią spektaklu jest wędrówka młodego narkomana Emanuela wraz z poznanym na drodze tajemniczym pasterzem do krainy radości.

W castingu mogą wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko uczestnicy warsztatów. Zamiarem organizatorów jest, aby w musicalu wystąpili głównie amatorzy. Potrzebnych będzie 50 osób: aktorów, tancerzy i chórzystów.

Grupa zamierza sama przygotować premierę, którą zaplanowali na 2 grudnia w będzińskim Teatrze Dzieci Zagłębia.

Elementem podsumowującym spotkania ma być impreza Maska Parada, która odbędzie się już 15 września. Kolorowy korowód wyruszy sprzed siedziby Stowarzyszenia Dzieciom Będzina i przejdzie przez miasto, dochodząc do Zamku.

W projekcie biorą udział Teatr Dzieci Zagłębia, Ośrodek Kultury oraz będzińskie organizacje pozarządowe i szkoły ponadgimnazjalne. Organizacją wspierającą realizację projektu jest Stowarzyszenie Dzieciom Będzina. W realizacji pomogą także przedstawiciele Referatu Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Będzinie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto