Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Młodzi wybierali szkołę marzeń

(mano)
Wczoraj skończyły się dwudniowe targi edukacyjne. Budynek starostwa powiatowego odwiedziły tłumy uczniów trzecich klas gimnazjum. Chodzili od stoiska do stoiska, zbierali ulotki i zasypywali nieskończoną ilością pytań ...

Wczoraj skończyły się dwudniowe targi edukacyjne. Budynek starostwa powiatowego odwiedziły tłumy uczniów trzecich klas gimnazjum. Chodzili od stoiska do stoiska, zbierali ulotki i zasypywali nieskończoną ilością pytań kolegów ze szkół średnich.

O tych targach z pewnością można powiedzieć, że się udały. Zorganizowano je nie tylko w salach, ale także na korytarzach, a podczas zwiedzania poszczególnych stoisk, można było także posłuchać muzyki.

- Gimnazjaliści pytają nas, jaka jest w szkole atmosfera i jacy są poszczególni nauczyciele. Chłopcy są zainteresowani salami z wyposażeniem komputerowym, padają także pytania o sale sportowe - mówią Ania Breja, Monika Marek i Grzegorz Wach z szkoły w Wojkowicach.

Spora grupka zgromadziła się także przy stoisku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Siewierzu.

- Młodzi ludzie chcą wiedzieć, jak do nas dojechać. Dojazd z Będzina nie jest taki zły i wbrew pozorom droga do szkoły nie zajmuje aż tak wiele czasu. Naszym atutem jest kameralność, bo szkoła nie jest duża. Dzięki temu wszyscy się znają, jest ciepła atmosfera a nauczyciele mogą pomóc każdemu z uczniów - zapewnia Barbara Bochenek, nauczycielka i pedagog szkolny z Siewierza.

Przy stoisku Zespołu Szkół nr 2 w Czeladzi uczniów zachęcał i techniczny sprzęt, i... talerz słodyczy.

- Większość informacji jest w naszych ulotkach, ale oczywiście gimnazjaliści zadają różne pytania. Atutem naszej szkoły jest niewątpliwie to, że pomagamy w załatwieniu praktyk - mówi Krzysztof Bierzyński.

Gimnazjaliści mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

- Mam pełno ulotek i waham się między dwiema szkołami: I LO im. M. Kopernika i III LO im. C. K. Norwida. Pociągają mnie wymiany zagraniczne, których nie brakuje w "Koperniku", ale także strzelnica w "Norwidzie" - mówi Emilia Wojdas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto