Młodzi siatkarze MKS MOS Będzin wicemistrzami Śląska

Piotr Sobierajski
Drużyna będzińskich kadetów prezentuje turniejowe trofea.
Podczas turnieju rozgrywanego w Mysłowicach drużyna kadetów MKS MOS Będzin zajęła drugie miejsce i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Siatkarze, szkoleni przez Pawła Doreckiego, sprawili nie lada ...

Podczas turnieju rozgrywanego w Mysłowicach drużyna kadetów MKS MOS Będzin zajęła drugie miejsce i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Siatkarze, szkoleni przez Pawła Doreckiego, sprawili nie lada niespodziankę, pozostawiając w pokonanym polu faworyzowany zespół z Jastrzębia. Mistrzowski tytuł przypadł ekipie Delic-Pol Norwid Częstochowa.

Udany początek
To właśnie pierwsza konfrontacja z zespołem KS Jastrzębie Borynia okazała się decydująca dla końcowego układu tabeli. Spotkanie było bardzo zacięte, ale będzińscy siatkarze zagrali bardzo ambitnie, pomimo tego, że przegrali dwa pierwsze sety pojedynku.

W trzeciej partii zawodnicy z Będzina znacznie lepiej przyjmowali zagrywkę rywali i zagrali skuteczniej blokiem. Po pasjonującym pojedynku udało im się przełamać jastrzębian i wygrać tego seta 27:25. To był przełomowy moment spotkania, bo w kolejnej odsłonie siatkarze MKS MOS-u osiągnęli już zdecydowaną przewagę, prowadząc od początku 5:0, 8:1, 18:10 i kończąc ją wysokim zwycięstwem.

O wszystkim miał więc zadecydować tie-break. Tutaj rywale zmobilizowali się i po początkowej wyrównanej grze w końcówce wyszli na prowadzenie 13:9. Będzinianie doprowadzili jednak do remisu po 15, a rozstrzygając na swoją korzyść dwie kolejne zagrywki wygrali całe spotkanie 3:2.

W drugim pojedynku MKS MOS dzielnie walczył z zespołem z Częstochowy, ale musiał uznać wyższość rywali i przegrał 1:3. Będzinianie nie zaprzepaścili jednak szansy na awans i w ostatnim meczu pewnie pokonali 3:1 MMKS Dąbrowa Górnicza. Najgroźniejszy rywal KS Jastrzębie nie sprostał natomiast Delic-Polowi Częstochowa, ulegając 1:3.

Powalczą o awans
Dzięki dobrej postawie kadeci MKS MOS Będzin zakwalifikowali się do dalszych gier, gdzie w drugiej połowie marca zmierzą się na Dolnym Śląsku z tamtejszymi drużynami. Ich przeciwnikiem będzie Gwardia Wrocław oraz mistrz województwa lubuskiego i wicemistrz opolskiego. Stawką będzie awans do półfinału krajowych zmagań.

- Przed turniejem nie należeliśmy do faworytów, bo były nimi ekipy z Częstochowy i Jastrzębia. Chcieliśmy jednak zaprezentować się jak najlepiej, licząc po cichu, że uda nam się coś wywalczyć. Ambitna postawa całego zespołu sprawiła, że zajęliśmy drugą premiowaną awansem lokatę, co cieszy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa naszych dwóch środkowych zawodników, Marcina Jasika i Gabriela Majki - podkreślił trener Paweł Dorecki.

Będzińscy kadeci grali w składzie: Emilian Szkulik, Marcin Malinowski, Gabriel Majka, Tobiasz Raczek, Mateusz Nowakowski, Marcin Jasik, Kamil Górniak, Łukasz Jędruch, Piotr Sztok, Piotr Busz, Łukasz Kaim.