MKS lepszy od katowiczan

(pas)
Zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonali pewnie trzecią ekipę rozgrywek II ligi AZS AWF Katowice 76:62. Dzięki temu utrzymali pozycję lidera rozgrywek i mają szansę utrzymać pierwsze miejsce przed play-offami.

Zawodnicy MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonali pewnie trzecią ekipę rozgrywek II ligi AZS AWF Katowice 76:62. Dzięki temu utrzymali pozycję lidera rozgrywek i mają szansę utrzymać pierwsze miejsce przed play-offami. By tak się stało muszą wygrać jutro w Krośnie z MOSiR-em albo przynajmniej przegrać mniej niż 18 pkt, bo taką przewagę wypracowali sobie w pierwszym starciu przed własną publicznością.

Gospodarze pierwszą kwartę wygrali tylko 18:16, ale z minuty na minutę spisywali się coraz lepiej. Po przerwie uzbierali już 21 oczek więcej od rywali. Katowiczanie próbowali odrabiać starty, ale bez skutku. Zbliżyli się jedynie na 65:50, ale zawodnicy trenera Wojciecha Wieczorka odpowiedzieli celnym trafieniem za 3 pkt i zakończyli spotkanie wynikiem 76:62.

Najwięcej pkt dla zwycięzców zdobyli: Malcherczyk 18, Milewski 16, Szczypka 12, Deja 10 i Zieliński 9. Dla AZS AWF 26 pkt zaliczył Donigiewicz.