MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3. Derby w Pucharze Polski

Jacek Sroka
Jacek Sroka
MKS Będzin przegrał w PP z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, ale kibice w Arenie Będzin nie narzekali na brak emocji

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
MKS Będzin przegrał w PP z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, ale kibice w Arenie Będzin nie narzekali na brak emocji Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W 1/16 Pucharu Polski siatkarzy MKS Będzin przegrał z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 0:3. W zagłębiowskich derbach wygrał zespół z PlusLigi, choć I-ligowcy stawiali zacięty opór. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie.

MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3. Zagłębiowskie derby w Pucharze Polski

Zagłębiowskie derby siatkarzy miało bardzo gorący przebieg. Sporo działo się zarówno na parkiecie jak i na trybunach, gdzie zasiadło wielu kibiców obu drużyn. Wszak Będzin i Zawiercie dzieli tylko 35 km, więc nie było żadnych kłopotów z dojazdem. Fani gospodarzy przygotowali na ten mecz specjalną oprawę.

W 1/16 Pucharu Polski górą okazał się zespół z PlusLigi, ale gospodarze walczyli bardzo dzielnie. Szczególnie zacięty był drugi i trzeci set, które skończyły się na przewagi. Górę wzięło w nim większe doświadczenie zawiercian.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS BĘDZIN - ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE

Jeszcze niedawno obydwie drużyny grały w PlusLidze i zwykle górą w ich starciach byli siatkarze z Zawiercia, którzy z ośmiu bezpośrednich spotkań wygrali siedem. W obecnych rozgrywkach będzinianie występują w nowej hali.

Zawodnicy Aluronu po raz pierwszy grali o stawkę w tym obiekcie, ale Arenę Będzin znają całkiem dobrze, bo podczas wymiany parkietu we własnej hali często tu trenowali.

Początek pierwszego seta był wyrównany, ale później do głosu doszli goście z Zawiercia, którzy w końcówce byli bardzo skutecnzi i wygrali tę partię 25:17.

W drugim secie początkowo ton wydarzeniom na boisko nadawał MKS, który w tabeli Tauron 1. Ligi zajmuje obecnie 3. miejsce. Gospodarze prowadzili już 13:8, lecz siatkarze Warty wzięli się do roboty i doprowadzili do remisu 17:17. Końcówka była bardzo zacięta, a losy wygranej w tej partii ważyły się dość długo. Ostatecznie szalę zwycięstwa na korzyść gości przechylił asem serwisowym Uros Kovacević.

Trzecia partia miała podobny przebieg, Dzięki skutecznej zagrywce będzinianie prowadzili w niej już 6 punktami, ale goście mozolnie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 24:24. Ten set znów kończył się na przewagi, a wojnę nerwów znów lepiej wytrzymał zespół z PlusLigi, który zwyciężył 31:29, a ostatni punkt po kontrze zdobył Argentyńczyk Facundo Conte.

W kolejnej rundzie PP rywalem Aluronu będzie inny pierwszoligowiec - drużyna Polski Cukier Avia Świdnik, która niespodziewanie pokonała u siebie MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1.

MKS Będzin - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (17:25, 26:28, 29:31)