Mistrzostwa Zagłębia

(wow)
Sprinterską dwukilometrową trasę na nartach, a następnie ten sam dystans biegiem musieli pokonać uczestnicy biegu narciarsko-przełajowego ,Zima 2004". Organizatorem zawodów, będących nieoficjalnymi mistrzostwami ...

Sprinterską dwukilometrową trasę na nartach, a następnie ten sam dystans biegiem musieli pokonać uczestnicy biegu narciarsko-przełajowego ,Zima 2004". Organizatorem zawodów, będących nieoficjalnymi mistrzostwami Zagłębia, były MOSiR Czeladź i TKKF Saturn. Rywalizowano w ośmiu kategoriach wiekowych.

Wśród gimnazjalistów triumfował Marceli Majcherczyk, który wyprzedził Krystiana Dziopę i Sebastiana Myszkowskiego. Stawkę uczniów szkół średnich przyprowadził na metę Bartosz Sadowski. Za jego plecami finiszowali Michał Herman i Emanuel Kazimierczak.

Wśród seniorów (masters) wygrał Stanisław Kłyś, wyprzedzając na mecie brata Ryszarda Kłysia. Trzeci był Marcin Mazur, a tuż za podium uplasował się Mirosław Sindera. Wśród weteranów młodszych (do 59 lat) pierwszy na mecie zameldował się Henryk Hrynowiecki. Pozostałymi miejscami na podium podzielili się Marceli Czajęcki i Michał Balbus, który walkę o brąz wygrał z Waldemarem Mazurem.

W gronie weteranów starszych (do 69 lat) zwyciężył Edward Kurek, wyprzedzając Piotra Mikołajczyka i Tadeusza Janiczka. Za medalową trójką linię mety minął Ryszard Jarzyna. Starzy znajomi z tras biegów przełajowych i ulicznych, reprezentanci gospodarzy Kazimierz Wojtkowiak (rocznik 1926!) i Józef Wujko, Walczyli o złoto w najstarszej (pow. 70 lat) kategorii. Górą był pierwszy z nich.

Biegaczki podzielone zostały na dwie grupy wiekowe. Wśród młodszych zawodniczek (do 40 lat) najlepsza okazała się Anna Kurek, która wyprzedziła Barbarę Jakubczyk i Agnieszkę Pietrzyk. Wśród weteranek prym wiodły czeladzianki. Wygrała Irena Kopeć, druga była Halina Merta, a na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Wasilewska.