Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mimo wszystko udało się!

(łuk)
Andrzej Grzybek i Piotr Stelmach czekają na autobus na nowym przystanku.
Andrzej Grzybek i Piotr Stelmach czekają na autobus na nowym przystanku.
Mieszkańcy Grodźca mogą już korzystać z nowego przystanku autobusowego przy ulicy Wolności. Starania o ten przystanek trwały już od maja 2000 roku. Przedstawiciele mieszkańców dzielnicy napisali prawie 60 pism, podań i ...

Mieszkańcy Grodźca mogą już korzystać z nowego przystanku autobusowego przy ulicy Wolności. Starania o ten przystanek trwały już od maja 2000 roku. Przedstawiciele mieszkańców dzielnicy napisali prawie 60 pism, podań i innych dokumentów, w których domagali się nowej lokalizacji przystanku.

Argumentów moc

- Z tego przystanku korzysta dziś mnóstwo ludzi. Szczególnie są to osoby starsze, które przyjeżdżają na mszę do pobliskiego kościoła. Nie są to tylko mieszkańcy Grodźca, ale też Gródkowa i ościennych miejscowości - cieszy się Bolesław Ciepiela, inicjator lokalizacji przystanku.

O tej sprawie już pisaliśmy. Pisma o dodatkowy przystanek składano w KZK, będzińskim magistracie oraz Powiatowym Zarządzie Dróg. Wymiana pism trwała długo. Jako argumenty przeciw podawano brak zatok autobusowych, wąski i kręty odcinek drogi w miejscu proponowanym przez mieszkańców, poddawano w wątpliwość sens ustanowienia przystanku, na którym autobusy zatrzymywałyby się tylko w niedziele i święta.

Znaleźli poparcie

Jednak starania mieszkańców poparło kilka miejscowych instytucji i stowarzyszeń: Parafia św. Katarzyny, Towarzystwo Przyjaciół Grodźca, Koło Gospodyń Wiejskich z Gródkowa. Pod wnioskiem podpisało się kolejnych 64 mieszkańców Grodźca i Gródkowa.

Wystąpili o dodatkowy przystanek, na którym autobusy będą zatrzymywać się codziennie. Mimo negatywnych opinii zarządu dróg, mieszkańcy zwrócili się z petycją do prezydenta Będzina Radosława Barana. W efekcie po kolejnych dwóch miesiącach przystanek udało się wreszcie postawić.

- Cieszymy się, bo teraz jest nam łatwiej - twierdzi Piotr Stelmach z Grodźca. - Autobus 125 zatrzymuje się niedaleko kościoła, w pobliżu jest też kilka sklepów. Nareszcie ktoś liczy się z naszymi interesami. Szczególnie zadowolone są osoby starsze, które musiały iść kilkaset metrów pod górkę, by dotrzeć do kościoła.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto