Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy bezpieczniejsi

(ap)
Piotr Bacia, Zdzisława Niedbał, Andrzej Dziura i Barbara Kaleta byli pierwszą załogą pogotowia, która dyżurowała na  nowym posterunku.
Piotr Bacia, Zdzisława Niedbał, Andrzej Dziura i Barbara Kaleta byli pierwszą załogą pogotowia, która dyżurowała na nowym posterunku.
Wczoraj przy ulicy Warszawskiej otwarto Zintegrowany Posterunek Służb Ratowniczych. Pozwoli to znacznie skrócić czas dojazdu ratowników na terenie gmin Mierzęcice i Siewierz.

Wczoraj przy ulicy Warszawskiej otwarto Zintegrowany Posterunek Służb Ratowniczych. Pozwoli to znacznie skrócić czas dojazdu ratowników na terenie gmin Mierzęcice i Siewierz. Dotychczas dojazd karetki pogotowia do pacjentów mieszkających w tych gminach zajmował kilkanaście minut. Teraz w nowej siedzibie stacjonować będzie po jednym zespole pogotowia ratunkowego i straży pożarnej.

- Do tej pory karetki musiały pokonać 20 - 25 kilometrów z Będzina, by dojechać do pacjentów. Siewierz to ważny węzeł drogowy, w jego okolicach dochodzi do dużej liczby wypadków i kolizji drogowych, dlatego taki punkt jest bardzo ważny i na pewno będzie spełniać swoją rolę - mówi dr Damian Majcher, kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Będzinie.

W Siewierzu stacjonować będzie ambulans reanimacyjny z pełnym wyposażeniem. Czterech ratowników do dyspozycji będzie miało nowoczesny sprzęt (respiratory, pompy infuzyjne czy defibrylatory).

Z nowej lokalizacji skorzystają również strażacy PSP, którzy do tej pory pełnili dyżury w Posterunku Zamiejscowym, w remizie OSP w Siewierzu.

Koszt budowy i wyposażenia posterunku wyniósł ponad 700 tys. zł. Pieniądze dały gmina Siewierz, powiat będziński oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Podejrzana o znęcanie się nad dzieckiem zatrzymana przez policjantów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto