Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ma być bezpieczniej

(mab)
We wrześniu przy Komendzie Powiatowej policji zaczęła działać Grupa Szybkiego Reagowania. Grupę tworzy sześciu funkcjonariuszy z prewencji, powołanych do przeprowadzania interwencji o większym stopniu ryzyka.

We wrześniu przy Komendzie Powiatowej policji zaczęła działać Grupa Szybkiego Reagowania. Grupę tworzy sześciu funkcjonariuszy z prewencji, powołanych do przeprowadzania interwencji o większym stopniu ryzyka.

- Pierwsze raporty i ocena pracy grupy powinny się pojawić w najbliższym czasie. Jesteśmy przekonani, że zwiększy się skuteczność działania policji na terenie całego powiatu - mówi komisarz Jarosław Klimczyk, naczelnik Wydziału Prewencji.

Grupa Szybkiego Reagowania jest odpowiedzią policji na opinie wyrażane przez mieszkańców powiatu.

Nie da się bowiem ukryć, że niedawne tragiczne wydarzenia: zabójstwo policjanta, zamieszanie trzech mieszkańców Będzina w zabójstwo dwóch konwojentów w Sosnowcu, czy ostatnio znalezione zwłoki młodej kobiety, nie wystawiają naszemu terenowi najlepszego świadectwa. Powodują też, że zwiększa się niepokój mieszkańców o zdrowie i życie.

- Będzin jest ostatnio znany w całej Polsce z przestępczych zachowań, ale przecież nie o taką sławę nam chodzi - twierdzi Władysław Konieczny, 52–letni mieszkaniec Będzina.
Stróże prawa to rozumieją, ale też ich dane nie są tak alarmistyczne.

- Liczba przestępstw dokonywanych na terenie powiatu będzińskiego utrzymuje się od kilku lat mniej więcej na tym samym poziomie. Faktem jednak jest, że przestępcy są coraz bardziej brutalni - mówi komisarz Monika Francikowska, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Wzrastające bezrobocie, bieda i brak perspektyw powodują, że coraz więcej osób wkracza na drogę przestępczą.

- Nie ma ciekawych zajęć dla młodych ludzi w naszym mieście. Z drobnych wyrostków wyrastają później brutalni przestępcy - ocenia Aleksandra Kaniewska, 18–letnia licealistka.
Pewną nadzieją na poprawę skuteczności policji i wzrost poczucia bezpieczeństwa jest właśnie powołanie Grupy Szybkiego Reagowania.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto