Luty 2023 w Będzinie: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd stycznia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Będzina nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd stycznia 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Będzina nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Będzina najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „WOŚP 2023 w Będzinie i Czeladzi. Koncerty, pokazy, rycerze, wspólne bieganie, planszówki i licytacje. Zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd stycznia 2023 w Będzinie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 WOŚP 2023 w Będzinie i Czeladzi. Koncerty, pokazy, rycerze, wspólne bieganie, planszówki i licytacje. Zobaczcie zdjęcia

WOŚP 2023. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała, jak co roku, także w Będzinie i Czeladzi. W pierwszym z tych miast przez całą niedzielę 29 stycznia wiele działo się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arenie, a w drugim orkiestrowe atrakcje zaplanowane zostały na rynku.

📢 WOŚP 2023 w Będzinie i powiecie. W Będzinie zebranych zostało ponad 85 tys. zł, w Siewierzu ponad 72 tys zł, w Czeladzi ponad 66 tys. zł

Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w całym kraju są już ponad 154 miliony złotych, a kwota wciąż rośnie. Liczy się każda złotówka, a swój wkład w ten wyjątkowy wynik finansowy - lepszy na tę chwilę o 18 milionów zł niż rok temu - mają także mieszkańcy Będzina, Czeladzi i całego powiatu będzińskiego.

📢 Nowe inwestycje w gminie Psary. Ekipy drogowców pracują w Górze Siewierskiej, wkrótce w Preczowie. Powstanie też miejsce do wypoczynku

Nowe inwestycje drogowe w gminie Psary. Ekipy drogowców pracują z pełnym zaangażowaniem w Górze Siewierskiej, a wkrótce remont rozpocznie się także w Preczowie. To nie wszystkie zmiany, jakie czekają na mieszkańców.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Będzin: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Będzina. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Dom Ludowy w Czeladzi ma ponad 100 lat. Miasto chce go uratować. Warto, bo to budynek zaprojektowany przez wybitnego architekta

Zabytkowy budynek Domu Ludowego przy ul 21 Listopada w Czeladzi już z daleka robi wrażenie. Wyróżnia się wśród jednolitej zabudowy górniczej kolonii. Niestety, dziś popadł w ruinę, ale miasto nie rezygnuje z planów odbudowy tego ciekawego architektonicznie budynku.

📢 Nie zapłacił za zakupy. Szuka go będzińska policja. Może widzieliście lub znacie tego mężczyznę?

W ostatnich miesiącach mamy coraz więcej przypadków kradzieży w sklepach. Klienci udają tylko, że oglądają jakieś towary, a tak naprawdę czekają tylko na okazję, by coś ukraść. Takie właśnie zdarzenie odnotowane zostało ostatnio w Żelisławicach w powiecie będzińskim. Złodzieja, którego wizerunek zanotowała kamera monitoringu, szuka teraz policja.

📢 Rodzinne zwiedzanie zamku z SM Wspólnota. Powstały także ciekawe pocztówki z Będzina

W środę 25 stycznia Zamek w Będzinie na zaproszenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” odwiedziły babcie i dziadkowie wraz z wnukami. Na dziedzińcu zamkowym dwie, liczne grupy gości przywitali pracownicy spółdzielni w średniowiecznych strojach rycerza i damy dworu. Ta wycieczka to kolejny, po festynie i akcji Mikołajkowej, pomysł będzińskiej spółdzielni na integrację lokalnej społeczności i miły sposób na świętowanie Dnia Babci i Dziadka.

📢 Zimowe ferie w Będzinie trwają w najlepsze. Lodowisko, warsztaty, półkolonie, teatr, sport. Nie sposób się nudzić

Zimowe ferie w Będzinie i całym województwie śląskim trwają w najlepsze. Przed uczniami jeszcze kilka dni wolnego od szkolnych ławek i klasówek, tak więc warto spędzić ten czas aktywnie i ciekawie.

📢 Cechownia kopalni Saturn w Czeladzi w nowej odsłonie wygląda pięknie. Szczególnie nocą, otulona białym puchem

Kopalnia Saturn w Czeladzi to miejsce, które odzyskuje na nowo życie i wypełnia się coraz bardziej mieszkańcami. W pokopalnianych budynkach mieści się już Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia oraz Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej. Teraz do tego grona dołączyła była cechownia, która jest po remoncie i czeka na swoją inaugurację. Budynek świetnie prezentuje się na najnowszych zdjęciach Sebastiana Musiała.

📢 W Czeladzi remontują niedługą ulicę Kilińskiego już prawie 2,5 roku. Mieszkańcy są zrozpaczeni. Pytają - jak długo jeszcze?

W Czeladzi przedłuża się remont i przebudowa nawierzchni ulicy Kilińskiego. To droga wąska, przy której położone są prywatne posesje, tak więc mieszkańcom trudno pogodzić się z faktem, że prace rozpoczęły się tam 24 września 2020 i nadal nie widać ich końca. Brodzą w błocie, jeżdżą samochodami po rozkopanej, dziurawej nawierzchni. Jak długo jeszcze – pytają?

📢 Świetne projekty gotowe i czekają! Co dalej? W Czeladzi chcą wybudować krytą pływalnię, parkową kawiarnię i rozbudować Kopalnię Kultury

Czeladź potrafi zadbać o to, co wymaga modernizacji, remontu, przebudowy, by mogło dalej przez wiele lat służyć miastu i mieszkańcom. Ten rok finansowo będzie jednak dość trudny dla lokalnych samorządów, dlatego ten w zagłębiowskim mieście pokazał, jakie ciekawe projekty są gotowe. Jeśli tylko uda się pozyskać zewnętrzne fundusze, czy to z dotacji rządowych czy funduszy europejskich, można się spodziewać, że będą realizowane. A jest na co czekać!

📢 Ślisko i niebezpiecznie na drogach woj. śląskiego! IMiGW ostrzega przed marznącymi opadami deszczu

Uwaga kierowcy i piesi! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącego deszczu w znacznej części województwa. Zagrożenie dotyczy 18. powiatów i ma potrwać do 23 stycznia do godziny 9.

📢 Czeladź 20 lat temu! Gościła tu Budka Suflera, Jacek Kawalec i Ryszard Cyrwus. Było kino plenerowe i tajemnicze kręgi w zbożu

Czeladź to najstarsze miasto Zagłębia, które w ostatnich latach przeszło ogromną metamorfozę, stając się miejscem atrakcyjnym do życia. Zupełnie inaczej wyglądało 20 lat temu, choć wówczas też działo się tu wiele ciekawego. Na parkingu przed Centrum Handlowym M1 koncertowała Budka Suflera, z mieszkańcami spotkali się wówczas m.in. Ryszard Cyrwus i Jacek Kawalec.

📢 Przegląd tygodnia z 22.01.2023 w Będzinie. Najważniejsze wydarzenia od 15.01 do 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Będzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.01 a 21.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Skoki narciarskie Sapporo 2023 wyniki na żywo. Dzisiaj konkurs indywidualny Pucharu Świata. Sprawdź miejsca Polaków, tabela 21.01”?

📢 Spłonął dom w Czeladzi. Chcą go wyremontować i wrócić. Pomagają też mieszkańcy. Trwa zbiórka w sieci

W nocnym pożarze domu w Czeladzi stracili dach nad głową i cały dorobek życia. Chcą jednak wyremontować osmolone, zniszczone dziś pomieszczenia i wrócić w miejsce, które tak wiele dla nich znaczy. W czwartek 19 stycznia właściciel domu, z pomocą czeladzian, ludzi dobrej woli, sprzątał pogorzelisko. W sieci trwa także zbiórka na pomoc czeladzianom, która ma pomóc im w powrocie do domu.

📢 Magda Gessler uratowała ten lokal w Czeladzi, ale i tak nie przetrwał. Teraz znów może się otworzyć. Chętni już podobno są!

Magda Gessler w trakcie „Kuchennych rewolucji” zamieniła ją w „Całą wstecz”, ale nie przetrwała próby czasu. Teraz miasto znów przymierza się do odrestaurowania wnętrz i poszukiwań najemcy tego lokalu. Chodzi o restaurację przy ulicy Legionów 119 w Czeladzi, która mieści się tuż obok urokliwego Parku Grabek oraz otwartego dwa sezony temu ogromnego kompleksu rekreacyjnego ze strefą basenów, brodzików oraz boiskami do siatkówki plażowej. Podobno są już chętni na wynajem, którzy mają swój pomysł na biznes w tym miejscu.

📢 Praca czeka. Straż Miejska w Sławkowie zaprasza. Jakie trzeba spełnić wymagania?

Jeśli poszukujecie pracy lub też nosicie się z zamiarem jej zmiany, to ta propozycja może was zainteresować. Czeka wakat w Straży Miejskiej w Sławkowie. Jakie warunki trzeba spełnić, by aplikować na to stanowisko?

📢 Zobacz, jak wyglądał Będzin w czasach PRL-u. Oto niepublikowane wcześniej zdjęcia! Rozpoznajesz te miejsca?

HISTORIA! Jak wyglądał Będzin w 40, 50 czy 70 lat temu? Zobacz niepublikowane wcześniej w naszym serwisie zdjęcia, prezentujące Będzin w latach 1950 - 1989. Znajdziemy to zdjęcia m.in. budowanej "nerki", osiedla zamkowego, dworca PKP, ulic w centrum czy powstającego kościoła Nawiedzenia NMP! Zobacz te fotografie.

📢 Będzin i powiat będziński: te jednostki OSP najczęściej interweniowały w terenie i gasiły pożary w 2022 roku!

Wsparcie strażaków-ochotników, a często ich samodzielne działania w terenie wiele razy pozwoliły ocalić ludzie życie, mienie, zapobiec tragediom. Nic więc dziwnego, że strażacy OSP cieszą się dużym zaufaniem, a ich zaangażowanie w niesienie pomocy jest doceniane. Portal strazacki.pl podsumował właśnie wyjazdy OSP w 2022 roku. Jak to wygląda w Będzinie, Czeladzi, Siewierzu, Bobrownikach i całym powiecie będzińskim? Które jednostki najczęściej interweniowały w terenie?

📢 Czeladź: stracili w pożarze dom i cały dorobek życia. Potrzebna pomoc dla rodziny

W nocnym pożarze domu w Czeladzi stracili dach nad głową i cały dorobek życia. Czteroosobowa rodzina jednak nie poddaje się. Chce wyremontować i odbudować dom, tak bliski ich sercu. W sieci właśnie ruszyła zbiórka, każdy może pomóc czeladzianom.

📢 Będzin i Czeladź będą w 2023 oszczędzać. Na czym? Jak wpłynie to na mieszkańców i funkcjonowanie miasta?

W 2023 roku lokalne samorządy będą szukać oszczędności. Tak dziś wyglądają realia, a do tego wszystkie miasta i gminy zobowiązane zostały do ograniczenia o 10 procent zużycia energii elektrycznej. Co zatem czeka w najbliższych miesiącach mieszkańców Będzina i Czeladzi? Czy zgasną miejskie latarnie, czy krócej będą otwarte biblioteki?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie