Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Linia 116 przedłużona, więcej kierowców-kontrolerów

Piotr Sobierajski
Dariusz Ścieślicki, jest kierowcą, który sprawdza bilety pasażerom.
Dariusz Ścieślicki, jest kierowcą, który sprawdza bilety pasażerom.
Od dziś mieszkańcy dąbrowskich dzielnicy Piekło i Antoniów mają bliżej do centrum miasta. Po kilku miesiącach starań KZK GOP zdecydował się na wydłużenie linii autobusowej nr 116 od ul. Spacerowej właśnie do Antoniowa.

Od dziś mieszkańcy dąbrowskich dzielnicy Piekło i Antoniów mają bliżej do centrum miasta. Po kilku miesiącach starań KZK GOP zdecydował się na wydłużenie linii autobusowej nr 116 od ul. Spacerowej właśnie do Antoniowa.

Autobus zamiast kończyć kurs na przystanku Kolonia Piekło będzie jeszcze obsługiwał sześć kolejnych przystanków (Piekło Cutiron, Piekło Kostury, Spacerowa, Konstytucji i Antoniów Skrzyżowanie), a trasa przejazdu wydłuży się o dziewięć minut. Dotarcie z pierwszego przystanku pod Urząd Miejski w Sosnowcu zajmie nieco ponad godzinę, a do centrum Dąbrowy Górniczej nie całe pół godziny. Zmienił się także rozkład jazdy. Zamiast 21 kursów dni robocze 116 będzie jeździł 19 razy. O jeden zmniejszyła się także liczba kursów w soboty, a niedziela pozostała bez zmian.

— Udało się nam porozumieć z gminą, która zgodziła się na dofinansowanie tego przedłużenia trasy i teraz mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych przystanków. Na linii tej pojawią się także dwa autobusy niskopodłogowe, dzięki funduszom europejskim, o które zabiegały zagłębiowskie gminy. Oprócz bezpośredniego połączenia z Sosnowcem i skróceniem dojazdu do centrum co było najważniejsze, liczymy także że linia będzie się cieszyła popularnością wśród osób, które będą w okresie wiosennym i letnim chciały wypoczywać nad nowym zbiornikiem wodnym, Pogorią IV — informuje Alodia Ostroch z Biura Prasowego KZK GOP.

O takie rozwiązanie tamtejsza społeczność lokalna zabiegała od dawna, kiedy tylko oddana została do użytku nowa, wyasfaltowana droga łącząca Piekło z Antoniowem. Według wstępnych koncepcji zakładano wydłużenie o kilka przystanków tras linii 116 lub 175, ale ostatecznie zdecydowano się na tę pierwszą koncepcję, co znacznie skróci czas przejazdu do pobliskiego Gołonoga, magistratu oraz centrum.

Od wczoraj obowiązują także nowe rozkłady jazdy na liniach okrężnych nr 67 i 97 (tutaj autobusy będą odjeżdżały o trzy minuty wcześniej niż dotychczas), łączących Będzin m.in. z Grodźcem, Wojkowicami, Psarami, Strzyżowicami, Dąbiem i Górą Siewierską. Warto także sprawdzić zmiany w godzinach odjazdów dąbrowskich autobusów linii 140, 637 oraz wyjeżdżających z będzińskiej zajezdni linii 809, 634 i 933.


Zmiana w kontrolach
Także od wczoraj we wszystkich autobusach obsługujących te linie Przedsiębiorstwo Usług Pasażerskich Czeladź wprowadziło obowiązek kontroli biletów przez kierowców. Tym samym dołączyły one do nr 125, 107 i 200, na których ten system wcześniej testowano. Od dziś PKM Sosnowiec na podobne rozwiązanie zdecydował się natomiast w autobusach nr 16, 79 i 269.

– Podobny system wsiadania przednimi drzwiami autobusu, a wysiadania tylnymi z powodzeniem stosowany jest w większości miast europejskich. Komunikacyjny Związek Komunalny GOP wprowadza go na swoich liniach już od listopada – podkreśla Alodia Ostroch z Biura Prasowego KZK GOP. – Zdajemy sobie sprawę, że w pierwszych dniach wprowadzania zmian nowy system może powodować pewne utrudnienia, czy opóźnienia, jednak, w dłuższej perspektywie czasu ma on przynieść wymierne korzyści służące temu, by poziom usług można było utrzymać na dotychczasowym, a nawet lepszym poziomie. Jak wynika z relacji naszych przewoźników, którzy jako pierwsi wprowadzili na naszych liniach system kontroli biletów przez kierowców, sprzedaż biletów jednorazowych wzrosła tam trzykrotnie. Więcej pasażerów wykupiło też bilety miesięczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto