Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lato w bibliotece

ŁUKASZ PODLEJSKI
Od kilku już lat będzińska książnica organizuje zajęcia dla dzieci.
Od kilku już lat będzińska książnica organizuje zajęcia dla dzieci.
Lato w mieście nie musi być nudne. Jak co roku, wiele propozycji dla najmłodszych, którzy nie wyjeżdżają na wakacje, przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Lato w mieście nie musi być nudne. Jak co roku, wiele propozycji dla najmłodszych, którzy nie wyjeżdżają na wakacje, przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się już 1 lipca o godz. 11. Sporo dzieci przychodziło też do biblioteki już pod koniec czerwca.

- W bibliotece odbywać się będą codzienne dyżury. Liczymy na to, że podobnie, jak w ubiegłych latach, odwiedzi nas sporo dzieci - mówi Bożena Staszewska z MiPBP. - Różna jest frekwencja, często zależna od pogody. Jest jednak spora grupa dzieciaków, które odwiedzają nas codziennie. Mieszkają przede wszystkim w centrum miasta.

W lipcu odbywać się będą zajęcia plastyczne, w trakcie których milusińscy wykonywać będą komiks pod tytułem "Volumin i Libra". 16 lipca o godz. 11 odbędzie się wycieczka na Wzgórze Dorotka w Grodźcu, a 31 lipca o tej samej porze do dąbrowskiego Parku Zielona. Na 22 lipca zaplanowano konkurs literacki ze znajomości baśni dla dzieci.

5 sierpnia odbędzie się konkurs wiedzy o bohaterach polskich komiksów, takich jak Koziołek Matołek, czy Tytus, Romek i Atomek. Na 12 sierpnia zaplanowano tworzenie kompozycji kwiatów z papieru. Dziesięć dni później odbędzie się wakacyjny turniej wiedzy "Jeden z dziesięciu", a 25 sierpnia - zajęcia z projektowania kostiumów. Wszystkie te imprezy rozpoczną się o godz. 11. 29 sierpnia o 15.30 odbędzie się podsumowanie wakacji, zakończone wspólnym grillowaniem. Oprócz tych imprez, przez cały okres wakacji w dni robocze, od godz. 11 do 17, w bibliotece wyświetlane będą filmy wideo, udostępniane gry i zabawy planszowe oraz materiały plastyczne. Najmłodsi wezmą udział w warsztatach na terenie Muzeum Zagłębia.

- Zorganizujemy sporo konkursów. Najlepszych nagrodzimy książkami, słodyczami i grami. Te nagrody nie muszą być nadzwyczajne. Najważniejsze, że cieszą dzieci, które chcą do nas przychodzić - mówi Bożena Staszewska.

Biblioteka zaplanowała również zajęcia dla dzieci z będzińskiej Świetlicy Środowiskowej. Odbywać się one będą, w godzinach popołudniowych, w dniach: 7-17 lipca, oraz 18-28 sierpnia. Wszystko po to, by najmłodsi mieszkańcy Będzina mogli radośnie i beztrosko wykorzystać wolny od nauki czas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto