MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kopalnia Kultury w Czeladzi zmienia się całkowicie. Przebudowa wystartowała. Powstanie kawiarenka i letnia scena

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Rozpoczął się remont Kopalni Kultury w Czeladzi

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rozpoczął się remont Kopalni Kultury w Czeladzi Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE FB Z. Szaleniec/P.Sobierajski
Kopalnia Kultury w Czeladzi to miejsce, gdzie przez cały rok dzieje się wiele ciekawego. Wkrótce oferta spektakli, koncertów i przeróżnych przedsięwzięć kulturalnych będzie mogła być jeszcze bardziej atrakcyjna. To wszystko za sprawą przebudowy obiektu w dzielnicy Piaski, która właśnie się rozpoczęła.

Kopalnia Kultury z letnią sceną, kawiarenką i większym holem

- Właśnie ruszyły pierwsze prace i za kilka miesięcy ten obiekt będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Powiększy się ciasny dzisiaj hol, z sali koncertowo-kinowej nie będzie się już wychodziło tak jak dotychczas, wprost na chodnik – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

- Co najważniejsze, od strony Placu Viannay’a Kopalnia Kultury wzbogaci się o dodatkową salę, w której będą mogły się odbywać także na przykład kameralne koncerty fortepianowe. Na co dzień będzie tam funkcjonować niewielka kawiarenka. To pomieszczenie będzie miało szerokie, rozsuwane szklane drzwi na zewnątrz, które po otwarciu stworzą plenerową scenę. Na niej będą mogły być realizowane przedstawienia teatralne czy koncerty, dla widzów zgromadzonych na Placu Viannaya – dodaje.

Co się zatem dokładnie zmieni? Rozbudowa Kopalni Kultury od strony ul. Trznadla pozwoli stworzyć nową i wygodną szatnię, a rozbudowa od strony placu Viannay’a będzie skutkowała powstaniem dodatkowego pomieszczenia, które pozwoli na organizację małych występów.

Dobudowane foyer ma pozwalać na ekspozycję prac artystycznych w galerii. Dodatkowo zagospodarowany zostanie przyległy do obiektu teren. Dostosowany będzie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, na skarpach posadzone zostaną zielone rośliny.

Roboty budowlane obejmują w szczególności: roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe, roboty ziemne, roboty konstrukcyjne, dekarskie, roboty w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej, roboty wykończeniowe wewnętrzne oraz zewnętrzne w tym instalacje wodociągowe, elektryczne, oświetlenia elektrycznego, kanalizacji sanitarnej, wentylacji, roboty w zakresie zagospodarowania terenu oraz elementy wyposażenia.

Kopalnia Kultury w Czeladzi: duże wsparcie finansowe, całość będzie kosztować ponad 6 mln zł

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Czeladzi szukał od wiosny wykonawcy tego przedsięwzięcia. Zgłosiły się cztery firmy i konsorcja firm. Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę, którą złożył Zakład Remontowo-Budowlany „Budolex” Stanisław Oleksy z Ujanowic. Inwestycją zajmie się wspólnie ze spółką Budolex.

Wartość całej inwestycji ma wynieść 6 mln 295 tys. 589,29 złotych. W ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS) Czeladź otrzymała na tę inwestycję 5 mln 760 tysięcy złotych.

Rozpoczął się remont i przebudowa Kopalni Kultury - zobaczcie ZDJĘCIA

- Całość funduszy na rozbudowę pochodzi z dotacji zewnętrznych. Niestety, prace budowlane będą się wiązać z wyłączeniem z eksploatacji tego obiektu na kilka miesięcy. Uzbrójmy się więc w cierpliwość, bo za kilka miesięcy Kopalnia Kultury będzie jeszcze bardziej funkcjonalnym i atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu – podkreśla Zbigniew Szaleniec.

Wykonawca przebudowy i remontu Kopalni Kultury ma na to 13 miesięcy od zawarcia umowy, przy czym pierwszy etap prac ma się zakończyć do 15 listopada tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto