Kompromitująca porażka czeladzkich koszykarzy

(ap)
Wydawać by się mogło, że wyjazdowy mecz z Kulturą i Sportem Żywiec będzie dla czeladzkich koszykarzy łatwym spotkaniem. We własnej hali rozgromili przeciwników 101: 70.

Tym razem czeladzki zespół pojechał do Żywca w mocno osłabionym składzie. Nie mogli zagrać Stanowski i Żurawski oraz Krzysiek i Bubel. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała porażki. W pierwszej kwarcie czeladzianie wygrali trzypunktową różnicą. W drugiej kwarcie gospodarze z Żywca zdołali wyrównać. W trzeciej odsłonie ponownie lepsi okazali się zawodnicy z Żywca i na tablicy widniał wynik 38: 37. Ostatnia część spotkania to prowadzenie gospodarzy, którzy wygrali całe spotkanie 75: 63.

Po porażce w Żywcu czeladzki zespół zagra dopiero za tydzień. Na własnej hali podejmie drużynę Hawajskich Koszul z Żor. Będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę, bo szans na pla off'y czeladzianie już nie mają.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?