Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kolejna szansa dla osób bezrobotnych

(łuk)
Urząd Miasta wraz z Powiatowym Urzędem Pracy realizują program zatrudniania osób bezrobotnych. Mogą one uzyskać pracę w ramach robót interwencyjnych, zaś absolwenci wyższych uczelni w ramach staży absolwenckich.

Urząd Miasta wraz z Powiatowym Urzędem Pracy realizują program zatrudniania osób bezrobotnych. Mogą one uzyskać pracę w ramach robót interwencyjnych, zaś absolwenci wyższych uczelni w ramach staży absolwenckich.

Do tej pory z propozycji zatrudnienia skorzystali przede wszystkim mieszkańcy Czeladzi. W magistracie na stażu pracowało 10 osób, a prace interwencyjne wykonywała jedna osoba. W Miejskiej Bibliotece Publicznej na stażu były dwie osoby, jedna na pracach interwencyjnych. W Ośrodku Integracyjnym "Senior" po jednej osobie zatrudniono na stażu i przy pracach interwencyjnych, w Zakładzie Inżynierii Komunalnej staż odbyły cztery osoby, a 10 skorzystało z zatrudnienia interwencyjnego. Dwie osoby na staż przyjął MOSiR, a Zakład Budynków Komunalnych trzech stażystów i trzy osoby do prac interwencyjnych. W sumie na stażu było 26 osób, prace interwencyjne wykonywało 13. Na ten cel PUP wyasygnował ok. 121 tys. zł.

— Wszystkie zatrudnione osoby okazały się bardzo pomocne przy wykonywaniu prac — mówi Wiesława Konopelska z Urzędu Miejskiego. — Z tej formy zatrudniania, w miarę możliwości finansowych Urzędu Pracy, z pewnością jeszcze będzie korzystał nie tylko Urząd Miasta, ale i podległe mu jednostki. Ta forma zatrudniania osób pozostających bez pracy była możliwa już w latach poprzednich, jednak władze miasta z niej nie korzystały. Obecne władze, realizując przedwyborcze obietnice, starają się zmniejszać w każdy sposób niezwykle trudną sytuację czeladzian pozostających bez w pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto