Klasa B: Skalniak Kroczyce, Orzeł Dąbie i Źródło Kromołów awansują do klasy A!

TOS
Przemsza i Górnik spędzą kolejny sezon w B-klasie
Przemsza i Górnik spędzą kolejny sezon w B-klasie TOS
W niedzielę odbyła się ostatnia kolejka spotkań zagłębiowskiej B-klasy. Walka o awans trwała do ostatniej kolejki. Ostatecznie w sierpniu na A-klasowych boiskach zobaczymy zespoły z Kroczyc, Dąbia i Kromołowa.

Wszystkie te trzy zespoły wygrały swoje spotkania w ostatniej kolejce. Najkrócej - bo zaledwie 16 minut - trwał mecz w Kromołowie. Spotkanie zostało przerwane z powodu zdekompletowania rywali Źródła - piłkarzy Zapory Przeczyce. Podopieczni trenera Andrzeja Lenartowicza wygrywali wówczas 4:0 i wracają do A-klasy po roku przerwy. Rok dłużej trwała banicja zespołu z Dąbia, który dzisiaj urządził sobie ostre strzelanie i rozgromił 8:0 Promień Strzemieszyce Małe. Również piłkarze z Kroczyc zwyciężyli - 3:2 na boisku w Górze Siewierskiej. Skalniak w klasie A po raz ostatni występował w sezonie 2001/02.

Awansu - mimo wygranej 5:2 z Płomieniem Niegowonice - nie udało się uzyskać faworyzowanemu Zagłębiu 1906 Sosnowiec. Również drugi ubiegłoroczny spadkowicz Przemsza Okradzionów kolejny sezon spędzi w B-klasie. W niedzielę Przemsza wygrała 5:1 z Iskrą Psary. W ostatnim B-klasowym spotkaniu Górnik Zagórze pokonał 3:0 Koronę Rokitno Szlacheckie.

1. Skalniak Kroczyce 22 44 67:26
2. Orzeł Dąbie 22 43 48:24
3. Źródło Kromołów 22 42 56:31

4. Zagłębie 1906 Sosnowiec 22 42 60:27
5. Przemsza Okradzionów 22 41 47:23
6. KS Góra Siewierska 22 37 57:46
7. Iskra Psary 22 33 38:40
8. Korona Rokitno Szlacheckie 22 29 41:41