Joanna Kubiczek "Człowiek Roku 2012" walczy dalej

sauer
"Człowiekiem Roku 2012" w powiecie Będzińskim została sławkowianka Joanna Kubiczek, która otrzymała 225 Waszych głosów.

Joanna Kubiczek ma 18 lat. Reprezentantka Polski w 2012 roku została Mistrzynią Europy w canicrossie (bieg z psem), który odbywał się w Wielkiej Brytanii. W tym roku podczas mistrzostw w Szwajcarii wystartuje w kategorii kobiet dorosłych.

Sławkowianka walczy dalej z innymi zwycięzcami z całego województwa śląskiego. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie pod tym linkiem

Wesprzyj naszego Człowieka Roku 2012 [GŁOSOWANIE]

Joanna Kubiczek, 18 -letnia sławkowianka została "Człowiekiem roku 2012" w powiecie będzińskim. Uzyskała 225 Waszych głosów. Niemal w ostatniej chwili wygrała z Grażyną i Wojciechem Marksami z Wojkowic, którzy otrzymali 219 głosów. Trzecie miejsce zajął Maciej Dydak z wynikiem 60 głosów.

Tak to się wszystko zaczęło

Canicrossem zaraziła się od swojej siostry. Spełniły się także jej marzenia, okupione ciężką pracą, wytrwałością i niejednokrotnie walką z bólem czy kontuzjami.
Joanna Kubiczek, podczas ostatnich mistrzostw Europy w canicrossie (bieg z psem), które odbywały się w Wielkiej Brytanii wywalczyła złoty medal wraz ze swoim pięcioletnim psem Maksem.
- Najpierw podpatrywałam swoją siostrę, później w 2007 roku wystartowałam w zawodach dla dzieci. Sezon później wywalczyłam trzecie miejsce podczas mistrzostw - opowiada nam Asia.
- Kiedy mama zobaczyła, że odnoszę sukcesy, kupiła mi psa eurodoga - dodaje sławkowianka.

Spełnia swoje marzenia o medalu

Podczas mistrzostw Europy w EFC w dziedzinie psich zaprzęgów, które odbyły się w Cirencester park w Wielkiej Brytanii, spełniło się jej marzenie o złocie. Do tej pory udawało się osiągnąć tytuły wicemistrzowskie, ale ten ostatni start w kategorii juniorskiej i wiele miesięcy przygotowań do zawodów zaowocowały złotym medalem. Był to ostatni start Asi w kategorii juniorskiej. W tym roku, podczas mistrzostw w Szwajcarii, Joanna zamierza wystartować w kategorii kobiet dorosłych.

- Tam już nie ma żartów, bo konkurencja też jest przecież dużo większa - opowiada sławkowianka.
- Osobno trenuję siebie i osobno trenuję też swojego psa. Wybieguję go przez dwadzieścia minut. Przywiązuję go w tym czasie do roweru i nie pomagam mu. Siebie trenuję sama, mam też trenerkę w szkole. Jednak dużo więcej czasu poświęcam na samodzielne treningi. Plan treningu układam sobie każdego dnia na nowo. Dobrze wiem, że tylko porządny trening może przynieść mi sukces. Dlatego nie odpuszczam - tłumaczy medalistka.

Asia jest prawdziwą profesjonalistką. W ubiegłym roku na mistrzostwach w Wielkiej Brytanii wystartowała z kontuzją. Ból nie przeszkodził jej jednak w odniesieniu sukcesu i zdobyciu najwyższego podium.
Stypendium dla zdolnej sławkowianki

Wysiłki i praca Asi zostały docenione też przez władze Sławkowa. Asia otrzymuje bowiem stypendium dla najzdolniejszych uczniów, mieszkańców Sławkowa. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest trzykrotną mistrzynią Polski, zajęła także trzecie miejsce w mistrzostwach świata w 2009 roku. Siedem razy startowała w mistrzostwach Europy.

Joanna Kubiczek spotka się z innymi laureatami plebiscytu Dziennika Zachodniego i serwisu naszemiasto.pl "Człowiek roku 2012", podczas gali w siedzibie Dziennika Zachodniego w Sosnowcu 15 lutego. Tego dnia wręczymy dyplomy zwycięzcom z całego woj. śląskiego.