MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jednak będą remontować

(wow)
- Dlaczego babcia z Gródkowa mogła odprowadzać dziecko do Psar, a babcia z Psar nie może do Gródkowa - pytała Małgorzata Majer, sołtys Gródkowa. Do pomysłu 
utworzenia zespołu szkolno-przedszkolnego już jednak nie wracano.
- Dlaczego babcia z Gródkowa mogła odprowadzać dziecko do Psar, a babcia z Psar nie może do Gródkowa - pytała Małgorzata Majer, sołtys Gródkowa. Do pomysłu utworzenia zespołu szkolno-przedszkolnego już jednak nie wracano.
Podczas nadzwyczajnej sesji radni zadecydowali, że będą remontować budynek przedszkola, zamkniętego na początku lipca przez nadzór budowlany (pisaliśmy o tym dwa tygodnie temu).

Podczas nadzwyczajnej sesji radni zadecydowali, że będą remontować budynek przedszkola, zamkniętego na początku lipca przez nadzór budowlany (pisaliśmy o tym dwa tygodnie temu). Zgodzili się jednak z wnioskiem wójta Mariana Kozieła, że prace budowlane ruszą, gdy rozstrzygnięty zostanie spór przed NSA z poprzednią właścicielką budynku. Została ona wywłaszczona w połowie lat 70. i domaga się zwrotu nieruchomości.

Samorządowcy utrzymują, że może jej przysługiwać co najwyżej prawo pierwokupu. W 1976 r. gmina zapłaciła za budynek przedszkola ponad milion złotych.

Na remont zamkniętej placówki zarezerwowano pieniądze, które miały być przeznaczone na jej funkcjonowanie (250 tys. zł). Zrezygnowano z budowy nowego przedszkola, gdy okazało się, że szacunkowy koszt inwestycji to minimum 2,8 mln zł, czyli blisko jedna czwarta budżetu gminy.

Po burzliwej dyskusji nie głosowano nad projektem uchwały reglamentującej miejsca w działających cały czas przedszkolach w Strzyżowicach i Sarnowie między sołectwa (proporcjonalnie do liczby urodzonych w nich dzieci).
Ostatecznie 10 głosami za przy 3 wstrzymujących się zobowiązano wójta do zapewnienia opieki przedszkolnej wszystkim maluchom z Psar.

Problem zostanie rozwiązany najprawdopodobniej przez utworzenie czwartego oddziału w remontowanej właśnie placówce w Strzyżowicach.

Nowe pomieszczenia odda dzieciom biblioteka, którą czekać będzie przeprowadzka do remizy strażackiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niezdana matura to nie koniec świata. Sprawdź kiedy poprawka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto