Jastrzębski Węgiel - Budvanska Rivijera Budva 3:0

Leszek Jaźwiecki
Mitja Gasparini z Jastrzębia (z prawej) pojawił się na pakiecie dopiero pod koniec drugiego seta. fot. Jakub Jaźwiecki.
Pokonując mistrza Czarnogóry Budvanskią Rivijerę Budva, siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie tylko odnieśli pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ale awansowali także na drugie miejsce w grupie C i mają duże szanse na awans do następnej rundy.

Mecz z Budvanską Rivijerą z trybun oglądał nowy trener wicemistrzów Polski Włoch Lorenzo Bernardi. To trzeci włoski szkoleniowiec klubu z Jastrzębia. Wcześniej pracowali tam Tomaso Totollo i Roberto Santilli.

- Podpisaliśmy kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny rok - zakomunikował radośnie Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla. - Tym samym zakończyliśmy poszukiwania nowego szkoleniowca.

Bernardi rozegrał w kadrze Włoch 306 spotkań, dwukrotnie był mistrzem świata, wywalczył srebrny medal olimpijski w 1996 roku. Nie ma za to wielkiego doświadczenia jako trener. Po zakończeniu kariery zawodniczej prowadził jedynie włoski zespół Pallavolo Padwa.

- Szukaliśmy osoby o wielkiej charyzmie. I to się udało - uważa prezes Grodecki.

42-letni nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla pochlebnie wyrażał się o swojej nowej drużynie, choć czeka go trudne zadanie. Jastrzębski Węgiel zna-lazł się w dołku. Nie idzie mu nie tylko w europejskich pucharach, ale także w naszej lidze.

- Potrzebujemy zwycięstwa, które będzie początkiem naszej drogi w górę - zapowiadał przed meczem Grzegorz Łomacz, kapitan Jastrzębskiego Węgla. - Mam nadzieję, że zacznie się to od meczu z Budvanską - dodał.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą tydzień temu i w Budvie lepsi byli gospodarze (wygrali 3:2). Wczoraj jastrzębianie wzięli srogi rewanż. Od pierwszego seta narzucili rywalom swój styl gry, dobrze serwowali i kapitalnie zagrali w obronie.

- Tydzień temu wygrywając u siebie zagraliśmy jedno z lepszych spotkań, tym razem mecz nam kompletnie nie wyszedł - kręcił głową wyraźnie niezadowolony szkoleniowiec gości Veselin Vuković.

Liga Mistrzów siatkarzy

GRUPA C Jastrzębski Węgiel - Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:23, 25:20, 25:13) Jastrzębski Węgiel Łomacz, Wika, Gawryszewski, Nowik, Divis, Yudin, Rusek (libero) oraz Pawliński, Hardy, Gasparini ACH Bled - Olympiakos Pireus 3:2 (25:20, 25:21, 23:25, 23:25, 15:11)

1. ACH Bled 4 10 12:5

2. Jastrzębski Węgiel 4 5 8:9

3. Budvanska Rivijera 4 5 6:8

4. Olympiakos Pireus 4 4 7:11

Następna kolejka: Jastrzębski Węgiel - Olympiakos Pireus (5.01. 2011, g. 17.30), Budvanska Rivijera Budva - ACH Volley Bled