IV liga: Zagłębiak Dąbrowa Górnicza wygrywa z Sarmacją Będzin w derbach Zagłębia [ZDJĘCIA]

TOS
Mecze Sarmacji Będzin z Zagłębiakiem (wcześniej RKS Zagłębie) Dąbrowa Górnicza śmiało można uznać za zagłębiowski klasyk. Spotkania tych drużyn od lat gromadzą większą niż zwykle liczbę widzów i również dla zawodników stanowią podwójną motywację. Nie inaczej było tym razem.

W derbowym spotkaniu zwyciężyła drużyna z Dąbrowy Górniczej, która pokonała Sarmację 2:1. Dąbrowianie objęli prowadzenie w 32. minucie, gdy Szymon Stok wykorzystał podanie Adama Barana i pokonał golkipera Sarmacji Przemysława Wyciska. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron Konrad Koźmiński wykorzystując błąd Wyciska podwyższył na 2:0. Kilka minut później honorową - jak się okazało - bramkę dla Sarmacji zdobył były zawodnik klubu z Dąbrowy Michał Dyrda.

Była to pierwsza w bieżącym sezonie porażka Sarmacji na własnym boisku.

W sobotniej kolejce Zagłębiak podejmuje Grunwald Ruda Śląska (godz. 17), a Sarmacja wyjeżdża do Żarek na mecz Zielonymi.

Sarmacja: Wycisk - Strojek (66. D. Grociak), A. Nowak, A. Grociak, Korepta (46. Barchan), Bińkowski (46. M. Derlatka), B. Derlatka (80. Szopa), Dyrda, Kozerański, Twardawa, Majka, trener Piotr Pierścionek

Zagłębiak: Stambuła - Bujak, Rał, Garczarczyk, Płaziński, Kachnic (70. Borek), Wołczyk, Tomczyk, Baran (63. Bassa), Koźmiński, Stok (88. Musiał), trener Roman Miszczak